Форум www.neformat.com.ua

Форум www.neformat.com.ua (https://forum.neformat.com.ua/)
-   Different (https://forum.neformat.com.ua/different/)
-   -   Попытки богословского самопознания. (https://forum.neformat.com.ua/different/68032-popytki-bogoslovskogo-samopoznaniya.html)

Vin 27.03.2015 14:48

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Ошо: я это ты!

ты это я и никого не надо нам.

Добавлено в 13:48 / Предыдущее сообщение было написано в 13:40


Sallkem 27.03.2015 14:50

Re: Попытки богословского самопознания.
 
до чого тут ошо взагалі?

valmakar 27.03.2015 14:50

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Ошо - пиздюк.

Sallkem 27.03.2015 14:51

Re: Попытки богословского самопознания.
 
нє, знакова особистість і троль

Vin 27.03.2015 14:52

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Но заметь песня о женщинах, хотя в первом случае не уверен, но во втором самый ништяк.

valmakar 27.03.2015 15:04

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Vin (Сообщение 2199522)
Что есть я?

Ти поц :hi:

Добавлено в 14:04 / Предыдущее сообщение было написано в 14:03

Цитата:

Сообщение от Sallkem (Сообщение 2200422)
нє, знакова особистість і троль

Ага, затролив задротів, які повалили до нього зі своїм баблом. Дуже знаково. А головне - унікальне явище, гг :stupid:

Vin 27.03.2015 15:16

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Ошо это пример. Конфликт академиков и блаженненьких. Вот была традиция какой-то там мысли, были звонкие имена, не менее звонкие последователи, анализ этого всего. И прибегает какой-то Петрик Пяточкин и начинает говорить что-то типа "это хорошо, но это хуйня". И мы наивные Губки Бобы, думая что он говорит о том что это значит сохраняя старое и двигаться к чему-то неизведанному, слушаем его когнитивные мыслеобразы и ловом некий кайф. Потом очухиваемся и говорим, а шо це также зараз було? Я не академик, не Петрик, хотя уже и не Боб, но меня от некоторых заявлений до сих пор подкашивает. Почему в школе нам никто не привил способность мыслить вообще я хочу вас спросить?

Sun of a Beach 27.03.2015 15:21

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Vin (Сообщение 2200532)
Почему в школе нам никто не привил способность мыслить вообще я хочу вас спросить?

Потому что кто умеет мыслить - в школу не пойдет.

Добавлено в 14:21 / Предыдущее сообщение было написано в 14:19

Мне порой кажется, что человек, набравший в браузере http://www.neformat.com.ua/forum/ тут же утрачивает значительную часть способности вести адекватный диалог.

valmakar 27.03.2015 15:22

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Vin (Сообщение 2200532)
Почему в школе нам никто не привил способность мыслить вообще я хочу вас спросить?

Хуй знає. Мені привили. В сім'ї (в більшій мірі), школі (трохи менше). Останній раз така привика була в універі, але це виходило з особистої ініціативи викладача філософії, який вів дискусійний клуб. З цього я роблю висновок, шо: а) можливо допомогти навіть дорослій людині отримати твердий ґрутн під ногами, б) якшо навколо є симпатичні люди, з ними є сенс говорити на важливі теми - це збагачує всіх.

Vin 27.03.2015 15:24

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Еб твою мать, Неформат, харе кришна харе рама, кришна хари. хари хари :oldman:

О, приношу извинения, адекват таки пошёл.

valmakar 27.03.2015 15:24

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Раніше ти був луччий.

Sun of a Beach 27.03.2015 15:25

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от valmakar (Сообщение 2200562)
виходило з особистої ініціативи викладача

Так всегда и бывает. Сама школьная система не учит ни жить ни мыслить, но если повезет с хорошим учителем - можно получить ништяки.

Sallkem 27.03.2015 15:27

Re: Попытки богословского самопознания.
 
э така думка, що здатність мислити може привити той хто вміє мислити. ну і як кажуть самі педагоги, головне завдання школи дати знання

valmakar 27.03.2015 15:28

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Nico (Сообщение 2200592)
Так всегда и бывает. Сама школьная система не учит ни жить ни мыслить, но если повезет с хорошим учителем - можно получить ништяки.

Згоден. Але мені здається, шо можна винести слово "школа" за дужки, і підставити замість нього будь-яке інше системне об'єднання людей. Завжди тих, хто навчить чогось хорошого буде небагато.

Добавлено в 14:28 / Предыдущее сообщение было написано в 14:28

Цитата:

Сообщение от Sallkem (Сообщение 2200602)
ну і як кажуть самі педагоги, головне завдання школи дати знання

В нас у школі казали, шо головне завдання школи - навчити вчитися :pardon:

Sun of a Beach 27.03.2015 15:34

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от valmakar (Сообщение 2200622)
Згоден. Але мені здається, шо можна винести слово "школа" за дужки, і підставити замість нього будь-яке інше системне об'єднання людей. Завжди тих, хто навчить чогось хорошого буде небагато.

Я верю, что конструктивные объединения людей существуют. Хотя и не видел их. Это почти как вера в Бога, она меня греет и позволяет двигаться дальше.
Но даже так, я не согласен, что все объединения людей настолько гнилы и беспросветны, как тот образец школы, который я имел опыт наблюдать. Тут есть ряд степеней, и школу я ставлю достаточно низко.

Vin 27.03.2015 16:05

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от valmakar (Сообщение 2200562)
Хуй знає. Мені привили. В сім'ї (в більшій мірі), школі (трохи менше). Останній раз така привика була в універі, але це виходило з особистої ініціативи викладача філософії, який вів дискусійний клуб. З цього я роблю висновок, шо: а) можливо допомогти навіть дорослій людині отримати твердий ґрутн під ногами, б) якшо навколо є симпатичні люди, з ними є сенс говорити на важливі теми - це збагачує всіх.

Вопреки твоему утверждению выше я не знаю.:hi::rofl:
Я всё проебал (или меня... :dontknow:), и школу и универ, семьи в её органическом понимании у меня не было как таковой. Ну да похуй, меня воспитывали музыканты в своей касте. А там мысли вообще нет как таковой. Одни как вы говорите здесь субъективно личностные симулякры. Ну да похуй! В какой-то момент я взялся за жопу, именно за жопу, из-за того что приходилось общаться с тётками в жеке, с наркоманом Толиком, с алконавтом Васей, со слабыми на передок бабами, с местным политруком. Прекрасные люди. А у меня в голове только сигналы какие-то невнятные из жопы! Я взялся за метафизический поиск. Захожу на форум не тупых в духе неформата. А там уже бля все всё знают, вашу мать! Сидят многозначительно что-то пиздят, много значительно что-то молчат. То что всем на всех похуй, это похуй. Но они бля даже за себя не переживают! Многовековые знания доступны ничего не надо делать сиди медитируй и не еби мозг? Я приахуел с такого расклада пацаны.

Добавлено в 15:03 / Предыдущее сообщение было написано в 14:54

Я хочу сказать человеку, что он падла и обосновать почему, натолкнуть его хоть на на какие то мысли на этот счёт, потому что если не сказать это ему в своё время, то он такого натворит, что будет уже поздно

Добавлено в 15:05 / Предыдущее сообщение было написано в 15:03

Если это невозможно, то хотя бы достичь такого уровня при котором, мне бы было что сказать для тех кто ещё вообще что-то соображает.

valmakar 27.03.2015 16:06

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Vin (Сообщение 2200662)
Вопреки твоему утверждению выше я не знаю.

То була риторична відповідь. Мнеі здається, шо як тільки людина розуміє, шо на питання "хто я?" єдиною правильною відповіддю є "ти поц", то саме питання втрачає свій зміст (питання і відповідь анігілюють, вивільняючи енергію). А суть у тому, шо той, хто задає у вічність і всесвіт питання "хто я?" - він чекає осмисленої відповіді, яку йому хтось дасть. Але це невірно. Всесвіт і вічність можуть тільки забирати. І будь-які ніштяки - це перш за все результат роботи самої людини (ніштяки, зроблені іншими, і дані задаром, якшо й дають тимчасове заспокоєння чи задоволення, з часом втрачають свою дію, і навіть можуть самі забирати і спокій і задоволення).
Тому у відповіді "ти поц" і виражається принцип відповідальності людини за своє життя, а також те, шо ніхто нічого нікому не зобов'язаний - навіть відповідати на такі питання. А занчить, треба перенести енергію з процесу постановки питань у вічність до інших процесів, які пов'язані з розвитком особистості.
Цитата:

Сообщение от Vin (Сообщение 2200662)
Многовековые знания доступны ничего не надо делать сиди медитируй и не еби мозг?

Я не згоден. Є різні традиції, і тільки деякі з них вважають пасивність за чесноту. Особисто мені більше симпатична діяльність.

Drop 27.03.2015 16:22

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Vin, почитай може дві класичні книжки на тему "Хто я?":
Нисаргадатта Махарадж "Я есть То"
Шри Рамана Махарши "Будь тем, кто ты есть!"
(це pdf-ки, але можеш знайти у будь-якому іншому форматі)

Взагалі, питання складне і цікаве. Якщо дуже коротко, то ці люди кажуть, що "я" - це думка, а питання "хто я?" означає пошук джерела цієї думки. Пошук цього джерела ускладнюється ототожненням "я" з різними іншими думками чи об"єктами (наприклад, "я - чоловік", "я хворію"), головна з яких мабуть - "я є це тіло". З одного боку, це ототожнення природне і зручне, з іншого боку, ми часто забуваємо, що це ототожнення невірне, бо "я" насправді не чоловік і "я" не хворіє, це просто тіло чоловіка хворіє, з яким "я" себе асоціює. В індуїзмі є поширена практика "неті неті", яка саме на це звертає увагу. Але вона не дає пошукачеві відповіді на питання "хто я?", оскільки врешті решт все одно залишається "я"-думка, яка проводить розділення , чим "я" не є. Кінцевим же пунктом шляху (чи його початком), згідно цих адвайтистів (і не тільки), є зникнення "я"-думки і усвідомлення, що є лише "Я" (з великої букви - це важливо)), вічний Атман, той, який єдиний "Я єсмь".
Махарши часто використовує метафору "екрану" для пояснення:
Цитата:

Это похоже на показ кинофильма, где свет освещает экран, а тени двигаются по нему, впечатляя зрителей натуральностью некоторой картины. Если на том же сеансе публика также будет показана как часть представления на экране, то оба – видящий и видимое – появятся на нем. Примените это к себе. Вы – экран, А т м а н , сотворивший эго, имеющее наросты мыслей, которые проявляются как мир, деревья и растения, о которых вы спрашивали. На самом деле все они ничто иное, кроме А т м а н а . Если вы видите А т м а н , то Он будет обнаружен как всё, везде и всегда. Существует только А т м а н.
Махарши часто говорить про три стани свідомості - бадьорість (не знаю як краще перекласти - неспання?), сон зі сновидіннями та глибокий сон. Хоча всі вони важливі та реальні, ми сприймаємо та (вважаємо, що) живемо у світі через призму бадьорої свідомості. Моє, можливо хибне або незначне, враження (хоча чиє - моє, хз), що важливо більше уваги приділяти іншим двом станам. Наприклад, цікаво, що уві сні (та потім інколи у спогаді бадьорої свідомості цей досвід лишається) "я"-думка може переживати надзвичайні метаморфози та ототожнення. Врешті решт, уві сні "я" може зовсім позбутися тіла і забути про себе тоді, коли ми переживаємо сон як кінофільм, у якому при цьому немає глядача! Я вже не кажу про усвідомлені сновидіння, які багато з ким тут теж траплялися.
Коротше, хоча передбачаю можливу хвилю критики від філософів, антиадвайтистів та скептиків, питання "хто я?" вважаю дуже важливим і завжди актуальним, принаймні для того, щоб не забувати хто ти.:hi:

Vin 27.03.2015 16:28

Re: Попытки богословского самопознания.
 
ВальмакарМысль ясна. Хорошо. Допустим я знаю кто я. Я пошёл в Дельфы к оракулу и он такой "Пацан ты гуру", я такой слегка приахуел и спрашиваю " так а чё делать? А оракул такой многозначительно сквозь дымок "та хууууй знает". Это он подьебать решил или дал задачу с перспективой в бесконечность? Видимо второе, но у меня несостыкова глубины собственной тупизны с важностью обещанного сана!

Добавлено в 15:28 / Предыдущее сообщение было написано в 15:27

О, дроп, шалом тебе! Установку "я атман" я заведомо манал потому что мои перспективные падаваны или падаванки будут мне ноги лизать. А книжки эти ячитал, но не внимательно.

Drop 27.03.2015 16:31

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Vin, :agree::hare:

valmakar 27.03.2015 16:39

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Drop (Сообщение 2200762)
ми часто забуваємо, що це ототожнення невірне, бо "я" насправді не чоловік і "я" не хворіє, це просто тіло чоловіка хворіє, з яким "я" себе асоціює

Але ми теж забуваємо, шо розділення на "духовну" і "тілесну" частини просто постулюється як аксіому. І вже з цеї аксіоми виходять містичні вчення. Тільки тут який казус: наш реальний світ, який ми сприймаємо, не передбачає, грубо кажучи, розділення "інформації" і "носія інформації". Абстрактно людина може собі уявити інформацію як ідею. Але при цьому вдбувається фіксація ідеї, як інформаційного повідомлення в мозку (на папері, у звукових коливаннях, тощо) на фізичному рівні - і людині не вдається втекти відносія інформації.
Тоді чому ми мислимо тіло не як простого носія особи, який є тільки іншою стороною тої самої особи в реальному світі? Добре відомо, як зміни тіла впливають на зміну самої особи: штучне введення речовин, чи стимуляція нервових закінчень може як дати "духові" блаженство, так і зламати все, привести до безумства.
Словом, у мене таке питання: чи не здається тобі, шо містика є штучним обмеженням? Поки в людини є дві "ноги" ("тілесне" і "духовне"), містика пропонує забути про одну з ніг, і доглядати тільки другу - але обидві рівноцінно ж приводять людину в рух.

bc_ranger 27.03.2015 16:41

Re: Попытки богословского самопознания.
 
"я" либо головка от хуя, либо последняя буква в алфавите, третьего не дано.

Добавлено в 15:41 / Предыдущее сообщение было написано в 15:40

норкомані :hare:

Sallkem 27.03.2015 16:41

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Drop (Сообщение 2200762)
Нисаргадатта Махарадж "Я есть То"

о це годна штука

valmakar 27.03.2015 16:43

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от Vin (Сообщение 2200782)
Я пошёл в Дельфы к оракулу и он такой "Пацан ты гуру", я такой слегка приахуел и спрашиваю " так а чё делать? А оракул такой многозначительно сквозь дымок "та хууууй знает". Это он подьебать решил или дал задачу с перспективой в бесконечность?

По-перше, тільки від тебе залежить, шо тобі робити. Немає ніякого шляху, який би хтось для тебе міг взнати крім тебе самого. Тому я б не звертав уваги на такі заяви оракулів (справді мудрі люди зазвичай говорять інші речі), і продовжував свою роботу.

Sallkem 27.03.2015 16:44

Re: Попытки богословского самопознания.
 
мудаків які кажуть що їхнє тіло то не вони треба попускати і пиздити так щоб всі сині були

valmakar 27.03.2015 16:45

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от bc_ranger (Сообщение 2200852)
"я" либо головка от хуя, либо последняя буква в алфавите, третьего не дано.

:agree:
Абсолютно згоден, колего.

Добавлено в 15:44 / Предыдущее сообщение было написано в 15:44

Цитата:

Сообщение от Sallkem (Сообщение 2200892)
мудаків які кажуть що їхнє тіло то не вони треба попускати і пиздити так щоб всі сині були

Можна просто сцяти в очі і годувати гімном :agree:

Добавлено в 15:45 / Предыдущее сообщение было написано в 15:44

Ловіть плюси, зайчики :hare:

Біджо 27.03.2015 16:52

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от bc_ranger (Сообщение 2200852)
"я" либо головка от хуя, либо последняя буква в алфавите, третьего не дано.

коллега, пропущенній Вами знак пунктуации, а именно "тирє", может указівать на то, что именно Ві, собственной персоной, являетесь ... далее по тексту

Sallkem 27.03.2015 16:56

Re: Попытки богословского самопознания.
 

Добавлено в 15:56 / Предыдущее сообщение было написано в 15:53

якщо вже так припікає до самопізнання, то краще привносити в своє життя побільше усвідомлення ніж читати пиздьож ошо, рівно сидіти на сраці і ковтати бинт.

Біджо 27.03.2015 17:10

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Вот у вас тут спор на тему "доколе я - єто я, и когда я - уже не я". Буддизм (оскорбленній топикстартером в топикстарте) предоставляет на єтот вопрос вполне однозначній ответ, с некоторіми оговорками. Задавать себе вопрос о "я" может любое живое существо, обладающее дискретной единицей сознания, то есть имеющее нервную или квази-нервную (в виде каких-либо примитивніх нейронніх связей) систему. учение о Дхарме предполагает, что каждое живое существо, в нашем случае нам интересен человек (потому что топикстартер наверняка человек - однако я лично не видел, не знаю), испітівает на себе вечній цикл кармических перерождений, подімаясь и опускаясь по кармической лестнице от какого-то, прости Бхагаван, червяка до человека, потом до Бодхисаттві, то есть вставшего на путь просветления, и аж до Будді - вісшего нирванического существа, или так сказать, пузірька Нирвані, ворвавшегося в наш бренній мир.

Так вот даже червяк, когда его нервная система подает ему сигнал о том, что его насаживают на кукан, уже определяет себя в некотором смісле (Хотя, согласен, речь здесь идет о чем-то вроде "квази-я", но все таки отражает необходимую нам субъектность). Стоит ли говорить, что человек, єто полуживотное, тоже обладает "я", при чем, в отличии от низших форм сознания, может интенциировать свое "я" на других, ощущая например ємпатию к чужим переживаниям (связь матери-ребенка, например). Вот здесь как раз и имеет место перенос "я". Стоит отметить, что этот перенос осуществляется практически одномоментно, на мысль в учении о Дхарме отводится 1/64 000 000 000 мгновения. То есть говорить о том, что вы ощущаете себя в шкуре другого, есть какая-то субъект-объектная связь, не приходится - ваше "я" становится "я" вашего ребенка, в момент когда его съедает тигр.

И вообще, уважаемый топикстартер, не используйте в названии термин "богословие" - он не отражает всю философичность вопроса, всю его краеугольность, а лишь манит своей вульгарной трансцедентальностью.

Drop 27.03.2015 17:24

Re: Попытки богословского самопознания.
 
Цитата:

Сообщение от valmakar (Сообщение 2200832)
чи не здається тобі, шо містика є штучним обмеженням?

Я ще перечитаю пізніше твій пост, але я ніде не говорив про містику наче? Якщо тебе слово "Атман" насторожило, то можу замінити його на Хуйман, бо це немає жодного значення, оскільки Атман-хуйман немає імені, немає властивостей, людською мовою він виражається лише як "я є", до яких нічого не причепиш і не наліпиш, хіба що можна запитати "хто я?" чи "що значить бути?", а це і є піднята тема, і містики тут поки нуль.


Текущее время: 13:23. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot