www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Main > Different

Different Основной раздел, в котором можно пообщаться на любые темы

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 27.03.2015, 09:32   #1
MCD
+/- Информация
Репутация: 138
Попытки богословского самопознания.

Я есть? Я есть, потому что есть другой. Если ударят другого, то боль будет у другого, а не у меня. То есть, чужая голова не болит. Из этого следует, что я это я. Или хотя-бы потому что я хочу есть, а не он. В том смысле, что я остаюсь собой даже когда мы оба голодны. Дальше нить рассуждения не тяну.
Почему выражение "Я - это я" ложь, "а Я - это Я" правда?
"Я - это я" и "я это Я" ложь, потому что Я - есть Я правда. Потому что выше Я утверждаю, что Я это Я, а не другой и никто иначе, как и для другого равносильно, что он - это он, если не лжет, когда говорит, что он - это я.
Разобрались.
Что есть я? Если я есть, то что? Во-первых я не свободен, потому с другим надо считаться. Каковы у меня взаимоотношения с другим? Очевидно, что он, если он выдаёт меня за себя, лжёт. Потому что головная боль будет у него, когда его поймают и спросят кто он такой. Напишу, что заведомо мне всё равно кто он такой. Если он создаёт хорошую мне репутацию, то его всё равно поймают и спросят, зачем он выдаёт себя за такого мерзавца, как я? Во всяком случае закон это не колышет А вы знаете, если общались с милицией, уголовное дело заводится по факту. Ну если не милиция, то им займётся психиатрия. А если все поголовно поверяет его лжи, то прийду я и просто заряжу ему в нос. И будет ему пиздец! Если люди начнут путать я и не я, то тут такая дебилистика начнётся, что ну её лесом. 🔯
Этим я хотел сказать, что нахуй буддизм.

Добавлено в 08:32 / Предыдущее сообщение было написано в 08:22

Охуеть, пацаны, неебатый ченелинг получился
Vin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 17:32   #61
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Я ще перечитаю пізніше твій пост, але я ніде не говорив про містику наче? Якщо тебе слово "Атман" насторожило, то можу замінити його на Хуйман, бо це немає жодного значення, оскільки Атман-хуйман немає імені, немає властивостей, людською мовою він виражається лише як "я є", до яких нічого не причепиш і не наліпиш, хіба що можна запитати "хто я?" чи "що значить бути?", а це і є піднята тема, і містики тут поки нуль.
Мені, як і тобі глибоко байдуже назва Атман, Хуйман, чи як ти не назви
Я мав на увазі взагалі містицизм, як підхід. Під яким я розумію перш за все розділення світу на тілесний/фізичний і духовний/ідеальний/божественний/тощо. В рамках якого має сенс твердження "хворію не я, а тільки тіло, з яким я себе асоціюю".
Бо в рамках мого світогляду це твердження приблизно так само дико звучить, як і "глючить не мене, а тіло, з яким я себе асоціюю", і навіть "думаю не я, а тіло, з яким я себе асоціюю".
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 17:48   #62
MCD
+/- Информация
Репутация: 138
Re: Попытки богословского самопознания.

Начнём с того, что будда в каком-то бородатом веке вряд ли знал о нервах. Во всяком случае нейрофизиология меня это не интересует, потому что я за другое взялся. Я и моя единица сознания. Забрать единицу сознания, я останется? А и Б сидели на трубе, а упало, б пропало, что осталось на трубе?
Vin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 17:58   #63
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
Начнём с того, что будда в каком-то бородатом веке вряд ли знал о нервах.
По-перше, він знав достатньо про нерви саме стільки, скільки достатньо для того, шо я кажу: якшо курити/пити алкоголь/вживати інші речовини, можна сильно вплинути на "дух".
А по-друге, тут шо - кружок дослідників слів Будди? Хіба не ясно, шо нас відділяють від нього тисячі років, і вчення теж треба сприймати через призму понять сучасної людини (якшо вже вибирати його вчення)?
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 18:10   #64
время прошло, так особо и не наступив
+/- Информация
Репутация: 2921
Re: Попытки богословского самопознания.

Весело тут у вас.
Эрис вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 18:13   #65
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 18:14   #66
будь нормальным
+/- Информация
Репутация: 967
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
Я и моя единица сознания. Забрать единицу сознания, я останется?
Sallkem вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 18:44   #67
MCD
+/- Информация
Репутация: 138
Re: Попытки богословского самопознания.

Предположим, что эта еденица во мне? Я не желаю об этом думать. Если у меня рак, то лучше пусть как Марли слягу, а там видно будет.
Vin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 18:58   #68
vinyl 7"
+/- Информация
Репутация: 507
Re: Попытки богословского самопознания.

Еду в Храм!
Marlo Stanfield вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 19:11   #69
ars longa, vita brevis
+/- Информация
Репутация: 558
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Під яким я розумію перш за все розділення світу на тілесний/фізичний і духовний/ідеальний/божественний/тощо.
Ми вже про це мали довгу, втрачену тепер, дискусію, де займали наче протилежні позиції. Ти казав, що є реальне і трансцендентне, а я казав, що вважаю, що все є тут разом. Коротше ні я, ні згадані вище адвайтисти, не проводять ніякого розділення на фізичне і духовне. У тому, що я асоціює себе з цим тілом практично як психологічний феномен і просто не єдино можлива "конфігурація" - з певної точки зору, яку я не відстоюю, але цікавлюсь.


Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
"глючить не мене, а тіло, з яким я себе асоціюю", і навіть "думаю не я, а тіло, з яким я себе асоціюю".
З точки зору адвайтистів це звучить не дико, а навіть цілком нормально. Буття, яке є Атман-хуйман, яке є Я, не існує у часі, тобто вони вказують на щось таке, що не може бути набутим чи досягнутим, навпаки, цей "екран" - це швидше інша "точки збірки" (яка є аналогом ототожнення "я"-думки), чи швидше навіть її відсутність. Можливо, як "ефір", чи як вода для риби - але навіть ще тонше, бо це те чим ти завжди був, але немовби не помічав. Останнє говорить про роботу з увагою, для якої, згідно цих текстів, потрібна спокійна свідомість (в принципі, це і так очевидно).

Цитата:
Поскольку вы отождествляете себя с телом, то видите мир вокруг себя и полагаете, что бодрствующее состояние наполнено красивыми и интересными вещами. Глубокий сон представляется тупым, так как вы не выступаете в нем как некая личность и, следовательно, этих вещей не было. Но что происходит на самом деле? Существует непрерывность бытия во всех трех состояниях, но нет непрерывности личности и объектов. То, что непрерывно, является также и длящимся, то есть постоянным, тогда как прерывистое – преходяще. Следовательно, состояние Бытия постоянно, а тело и мир – нет. Они являются скоротечными феноменами, мелькающими на экране Бытия-Сознания, которое вечно и неизменно.
Drop вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 19:23   #70
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Ти казав, що є реальне і трансцендентне
Тиць, бабин Гриць. Я такого не казав, тільки пояснював концепцію, на якій ґрунтуються деякі релігії (в тому числі, авраамічні).
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Поскольку вы отождествляете себя с телом, то видите мир вокруг себя и полагаете, что бодрствующее состояние наполнено красивыми и интересными вещами. Глубокий сон представляется тупым, так как вы не выступаете в нем как некая личность и, следовательно, этих вещей не было. Но что происходит на самом деле? Существует непрерывность бытия во всех трех состояниях, но нет непрерывности личности и объектов. То, что непрерывно, является также и длящимся, то есть постоянным, тогда как прерывистое – преходяще. Следовательно, состояние Бытия постоянно, а тело и мир – нет. Они являются скоротечными феноменами, мелькающими на экране Бытия-Сознания, которое вечно и неизменно.
Красива концепція, але вона занадто абстрактна і непродуктивна. Типу "а шо якшо". Плюс, трохи мене дратує, шо мені приписують речі, які мені не характерні, і потім із цього роблять висновок про мене, який же мені вкладається в голову. Прийом "нижче пояса".
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Буття, яке є Атман-хуйман, яке є Я, не існує у часі
Звідки впевненість у цьому?
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 19:37   #71
будь нормальным
+/- Информация
Репутация: 967
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Naughty Lad Посмотреть сообщение
Еду в Храм!
Храм прекрасен!

Добавлено в 18:36 / Предыдущее сообщение было написано в 18:25

а яке відношення до мене має оце ваше Я яке є спостерігачем і існує поза простором і часом?

Добавлено в 18:37 / Предыдущее сообщение было написано в 18:36

чи я є частиною того Я-Атмана?

Добавлено в 18:37 / Предыдущее сообщение было написано в 18:37

а коли я помру і всі фізичні процеси в мому мозку припиняться то що залишиться?
Sallkem вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 19:43   #72
время прошло, так особо и не наступив
+/- Информация
Репутация: 2921
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Sallkem Посмотреть сообщение
а коли я помру і всі фізичні процеси в мому мозку припиняться то що залишиться?
Отличный вопрос, просто замечательный. Без иронии совершенно.
Эрис вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 19:48   #73
будь нормальным
+/- Информация
Репутация: 967
Re: Попытки богословского самопознания.

ну от, хай думають
Sallkem вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 21:37   #74
MCD
+/- Информация
Репутация: 138
Re: Попытки богословского самопознания.

Вот. Есть ли я вне времени? Есть некое субьективное чувство времени, да. Школьник желающий познать материал увлекается рассказом учителя и на время ему просто всё равно, он его не замечает, хотя чувствует. Школьнику которому всё равно на материал учителя ощущает некое томление и вялотекучесть времени. Но время отмерено. Ровно 45 минут. Я сказал выше, что есть железобетонное разделение между мной и не мной, то есть я не могу ощутить томление другого, а выйти за пределы урока мы не можем, даже если мы оба прогуляем, то звонок всё равно прозвенит.

Добавлено в 20:37 / Предыдущее сообщение было написано в 19:39

Не могу говорить об атмане, потому что невозможно говорить о том чего никогда не видел, а слухи ходят разные. Если брать за основу слухи об атмане, то невозможно проверить что правда, а что ложь, если сам не уивидишь и не удостоверишся. Следовательно. Сперва должна состоятся некая встреча.

Признаться встречи с атманом у меня не было. Но у меня был некий опыт-намёк.
Vin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.03.2015, 23:24   #75
Криптоосциллограф
+/- Информация
Репутация: 800
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
Пребывать в вопросе очень круто. Только в вопросе, а не в умной сеточке. Потому что, когда накладывается детская непосредственность Боба на ум, как нечто и ещё и в сеточке, что символично, то возникает вопрос. Зачем козе баян? Символический заяц символичен, но не соответствует Бобу, потому что Боб живёт в картине реального мира и согласуется только со своими эмоциями. Следовательно его вопрос - это тоже часть его эмоциональной сферы. Здесь нету рационального желания что-то постичь, какое рацио у человека, который решил тебя покалечить? Очень незначительное: "Пизда те пятачок", которому предшествовал анализ поступков или слов пятачка, сопоставленья его с моделью жертвы в разуме. У Губки Боба просто " А ты со мной длузыс?" "Ну поциму ты сомной не длузыс?" Я не спорю, что губка бою задаёт гениальные вопросы сквидварду, но Сквидварда не мешало бы поучиться у Боба, а Бобу у него. А по накурочке Бою бы принял Сквидварда за свою мать или за эмманацию Патрика. Умная сеточке может быть правдивой, а может быть ложной. Просто Боб не взялся за развитие сеточки, у него бы всё получилось.
Меня от собственной речи тошнит, но говорить что-то надо.

Добавлено в 12:46 / Предыдущее сообщение было написано в 12:43



Ну? Из-за этого я буду не я, а он?
Про Боба все проще. Эта серия - классическая иллюстрация того, что чудеса в постмодернизме на каждом шагу, но они смешные и бессмысленные/бесполезные. Все эти умные шапочки, бессильные супергерои в костюмах - яркое тому подтверждение.
Anandamid вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 28.03.2015, 12:46   #76
ars longa, vita brevis
+/- Информация
Репутация: 558
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Тиць, бабин Гриць. Я такого не казав
Тоді вибач, у мене погана пам"ять.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Красива концепція, але вона занадто абстрактна і непродуктивна.
Яка продуктивність тобі потрібна?

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Плюс, трохи мене дратує, шо мені приписують речі, які мені не характерні, і потім із цього роблять висновок про мене, який же мені вкладається в голову.
Ти якийсь занадто напружений, не парся Тебе напрягла цитата, що саме?

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Звідки впевненість у цьому?
Звідти ж, у мене самого впевненості ніякої немає.

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
Установку "я атман" я заведомо манал
Тому що це і не має бути установка. Це все одно, що у третьому класі взяти підручник по алгебрі за 9 клас, відкрити розв"язки і повторювати "ікс дорівнює корінь квадратний з логарифма від косінуса пі на шість", роблячи при цьому розумний вигляд.

Цитата:
Поскольку самоисследование часто начинается с вопроса «Кто я?», многие традиционные приверженцы адвайты считали высказывание «Я есмь Брахман» ответом и занимали свои умы повторением этого мысленного решения. Шри Рамана критиковал такой подход, говоря, что ум, постоянно занятый повторением готовых решений вопроса, не сможет погрузиться в их источник и исчезнуть. По той же причине он был равно критичен и к тем, кто пытался повторять «Кто я?» как мантру, ибо, по его словам, оба подхода упускают главное в самоисследовании. Вопрос «Кто я?» не является ни приглашением анализировать ум и делать выводы о его природе, ни мантрической формулой; это просто инструмент, который перемещает направление внимания от объектов мысли и восприятия к тому, кто мыслит и воспринимает их. По мнению Шри Раманы, решение вопроса «Кто я?»
нельзя найти ни в уме, ни умом, поскольку единственным правильным ответом является переживание отсутствия ума.
Цитата:
Сообщение от Sallkem Посмотреть сообщение
а яке відношення до мене має оце ваше Я яке є спостерігачем і існує поза простором і часом?
Кажуть, що Я не є спостерігачем, бо воно також є і спостереженням і спостережуваним. Поки існує спостерігач, розділення зберігається. Спочатку знайди, хто задає це питання - там і відповідь

Цитата:
Сообщение от Sallkem Посмотреть сообщение
чи я є частиною того Я-Атмана?
Якщо ти, грубо кажучи, атом натрію, то ти натрій чи частина натрію?:)

Цитата:
Сообщение от Sallkem Посмотреть сообщение
а коли я помру і всі фізичні процеси в мому мозку припиняться то що залишиться?
Дзенський майстр Тхіть Нят Хань цікаво говорив про маніфестацію типу "якщо умови сприятливі, то щось з"являється, якщо - ні, то воно зникає". Коли приходить весна на деревах з"являється цвіт, який потім опадає, але наступної весни ми бачимо новий. Питання: це той самий цвіт чи інший? Хань каже, шо відповідь Будди: "ні той, ні інший". За його словами, смерть і народження - це лише концепції, ідеї. Так, зрозуміло, що якщо твоє тіло разом з мозком помре, то процеси зупиняться і твоя особистість зникне. Але що таке ти і твоя особистість? Чи не прив"язані ми занадто до "свого", до "я"-думки. Адже наша особистість по суті є компіляцією певних якостей, які ми вважаємо своїми. Що взагалі належить нам у цьому світі? Наприклад, життя нам не належить - ми не народжуємо себе самі, швидше наше життя належить батькам. Чи належить моєму "я" любов чи ненависть? Чи вони унікальні? З іншого боку, мозок, як вінчестер, містить багато інформації і знань, але чи й вони нам дійсно належать, адже і вони просто є чи відбувалися на "екрані" буття. До речі, навіть сама етимологія слова свідомість (очевидніше російською "сознание" чи англ. "соnsciousness") говорить, що це начебто колективний феномен. Коли умови для чогось сприятливі, то воно з"являється, коли ні - зникає. Що ж вмирає, що народжується?

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
Есть ли я вне времени?
Я думав, що ти вже перепробував багато різних речовин та отримав досвід "часу не існує".

Добавлено в 12:34 / Предыдущее сообщение было написано в 12:29

Класно ще Девід Бом препарує "я"-думку та свідомість у книжці "Thought as а System" (неважко знайти, але тільки англ.). Наприклад, уривок:

Цитата:
In our personal consciousness there is the impression that there is an observer and an observed, there is a thinker who produces thoughts separate from himself. And once thought has formed the image of the self as ʹmeʹ and ʹIʹ, then there is the view that it is ʹIʹ who creates thought. In other words, thought has explained its origin through the image by attributing itself to that image, just as you could attribute the sound of the telephone to the image in the television set and feel it to be there.
Добавлено в 12:46 / Предыдущее сообщение было написано в 12:34


Drop вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 28.03.2015, 20:36   #77
амеломан
+/- Информация
Репутация: 294
Re: Попытки богословского самопознания.

early 13c., from Old French conscience "conscience, innermost thoughts, desires, intentions; feelings" (12c.), from Latin conscientia "knowledge within oneself, sense of right, a moral sense," from conscientem (nominative consciens), present participle of conscire "be (mutually) aware," from com- "with," or "thoroughly" (see com-) + scire "to know" (see science).

Probably a loan-translation of Greek syneidesis, literally "with-knowledge." Sometimes nativized in Old English/Middle English as inwit. Russian also uses a loan-translation, so-vest, "conscience," literally "with-knowledge."
ehnaton вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 28.03.2015, 21:03   #78
MCD
+/- Информация
Репутация: 138
Re: Попытки богословского самопознания.

Нет, я проверял на практике действия на моё сознание слов. То есть, к примеру, некий гипнотизёр, который владеет знанием о том как отключить мой рассудок при помощи слов, совершает надо мной действие, при котором отключился мой рассудок. Но я его не просил. Скажу, что независимо от его мотива, даже если это не преступление, я хочу оставаться рассудительным, следовательно отказаться от его услуг или воспротивиться агрессии.
Мне нравились книжки Шульгина, Рам Даса, Ошо, Кастанеды, Лао Цзы, Гурджиева и ещё бог весть что. Но, то чем я довольствовался оказалось иллюзией, а реальность - это не иллюзия. Поэтому я сделал выбор. И выбрал реальность. Если кто-то довольствуется иллюзией, то я его не осуждаю и разубеждать не намерен. Теперь я хочу выяснить какова доля иллюзии в реальности.
Vin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 28.03.2015, 22:32   #79
будь нормальным
+/- Информация
Репутация: 967
Re: Попытки богословского самопознания.

Drop,
йди геть, ти все псуєш

Добавлено в 21:32 / Предыдущее сообщение было написано в 21:10

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
Мне нравились книжки Шульгина, Рам Даса, Ошо, Кастанеды, Лао Цзы, Гурджиева и ещё бог весть что.
так і до кидання фаерболів в астралі не далеко

Цитата:
Сообщение от Vin Посмотреть сообщение
И выбрал реальность
правильний вибір, цілком підртимую. але ж тобі напевно відомо, що те що ти назвав реальністью лише жалюгідна подоба?
Sallkem вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.03.2015, 02:41   #80
MCD
+/- Информация
Репутация: 138
Re: Попытки богословского самопознания.

Остынь, браток. В чём суть проблемы? Тема урока. Суть проблемы в том, что мы с друг друг другом играемся в шахматы, то есть сопостовляем свои разработки в области ядерного вооружения, но это явно, что рано или поздно рванёт. Поэтому дабы все остались живы я отрицаю свои разработки, то в тоже время не принимаю твои, хотя-бы потому что-то не могу что-то украсть из твоей секретной лаборатории на марсе. Хотя есть вариант из тебя что-то вытащить, но не окажется ли там космитов? В Дум ты играл вестимо.
Vin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 12:56   #81
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Яка продуктивність тобі потрібна?
Будь-яка, яка веде до нових розвитків думки і практики. Ну ок, припустимо, шо свідомість безперервна - шо з цього?
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Тебе напрягла цитата, що саме?
Чувак мені розказує про мене:
Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Поскольку вы отождествляете себя с телом, то видите мир вокруг себя и полагаете, что бодрствующее состояние наполнено красивыми и интересными вещами. Глубокий сон представляется тупым, так как вы не выступаете в нем как некая личность и, следовательно, этих вещей не было.
ШТО?
З чого автор взяв, шо я вважаю стан притомності красивим і цікавим? З чого автор взяв, шо я стан сновидінь вважаю тупим? Це той же удар нижче пояса, шо у сотень різних сект: вони спочатку за тебе вирішують, шо ти думаєш, а потім полемізують із тобою (насправді зі своїм уявним опонентом).
Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Но что происходит на самом деле?
А це вже зовсім феєрія. Якшо вже хтось претендує на знання про те, "что происходит на самом деле" (а заодно, претендує на те, шоб пояснити мені, чому я неправий), то хай наведе мені переконливий доказ, шо це так. Доказів нема (принаймні, в цитаті тільки постулювання) - автор пензлює городами
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Звідти ж, у мене самого впевненості ніякої немає.
Якшо ти не вважаєш, шо Атман-вальцман не існує в часі, то про шо мова взагалі?
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 16:45   #82
ars longa, vita brevis
+/- Информация
Репутация: 558
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Будь-яка, яка веде до нових розвитків думки і практики.
Хочеш сказати, що недуалістичні вчення, зокрема адвайта в Індії, не мали ніякого впливу на культуру, мистецтво, філософію Сходу? Або абсолютно випадково ідеї нової фізики теж мають чимало спільного з таким світоглядом? Так, не можна казати про буквально однакові знання, але поєднання суб"єкта та об"єкта, нелокальна взаємодія, величезна енергія вакууму, просто те, що все є енергія та її зміни, недетермінізм - про паралелі говорили самі ж відкривачі всього цього. Нехай не бентежить згадування в контексті саме адвайти веданти, бо веданта в перекладі значить буквально "кульмінація знання", "основна суть" (що стосується філософії індуїзму). Та і взагалі нові думки і практика є швидше побічним продуктом у такому підході, а не метою, чимось значимим (бо це територія его).

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Чувак мені розказує про мене
Розказує не зовсім про тебе. Всі книжки згаданих мною авторів написані у формі діалогів з конкретними людьми, різними людьми, і відповідно з різним підходом, відповідями для них. Але ж більшість людей так думає, як у цитаті - чи не так?

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
А це вже зовсім феєрія.
В адвайті тобі нічого не хочуть впарити, пояснити, розказати "что на самом деле" і довести, що так і є. У ній мінімум таких от описів про "на самом деле", так що це просто врешті решт навіть дратує, бо ти не розумієш про що мова, про який стан чи відчуття. Філософії тут теж взагалі мінімум і вона швидше теж збиває з толку. Бо якщо розповісти людині, "що там і як", то вона напевно це собі і придумає і переживе, тому не треба прив"язуватися до будь-яких понять (в тому числі Атман-вальцман) Ти дійсно вважаєш сектою, насиллям, нлп, езотерикою чи ще чорт і чим, коли тобі кажуть по суті старе як світ "пізнай себе", пропонують задати собі питання "хто я?" і самому ж знайти відповідь?

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Доказів нема
І не може бути, бо будь-які докази, як і логіка дуалістичні, включають розділення, оперування розрізненими абстракціями. А=А - можливо це єдиний доказ по адвайті.)

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Якшо ти не вважаєш, шо Атман-вальцман не існує в часі, то про шо мова взагалі?
Ну хто вважає, хто я, хто це питає, ну що ти намагаєшся все зрозуміти?
Drop вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 17:18   #83
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Хочеш сказати, що недуалістичні вчення, зокрема адвайта в Індії, не мали ніякого впливу на культуру, мистецтво, філософію Сходу?
Абсолютно не уявляю, шо є адвайта, і який розвиток вона спричинила. Я тільки суджу про цитату, яку ти мені кинув
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Або абсолютно випадково ідеї нової фізики теж мають чимало спільного з таким світоглядом і знову набувають популярності? Так, не можна казати про буквально однакові знання, але поєднання суб"єкта та об"єкта, нелокальна взаємодія, величезна енергія вакууму, просто те, що все є енергія та її зміни, недетермінізм - про паралелі говорили самі ж відкривачі всього цього. Нехай не бентежить згадування в контексті саме адвайти веданти, бо веданта в перекладі значить буквально "кульмінація знання", "основна суть" (що стосується філософії індуїзму). Та і взагалі нові думки і практика є швидше побічним продуктом у такому підході, а не метою, чимось значимим (бо це територія его).
Чувак, я не розумію, про шо ти говориш, а тим більше - як це пов'язане з темою нашої розмови
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Але ж більшість людей так думає, як у цитаті - чи не так?
Чесно-пречесно - хуй знає. Може й більшість думає, але я, походу, зустрічав по життю тільки представників меншості. В будь-якому разі, я ні разу не зустрічав, шоб хтось казав: притомність - це круто, а сон - це тупо
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Ти дійсно вважаєш сектою, насиллям, нлп, езотерикою чи ще чорт і чим, коли тобі кажуть по суті старе як світ "пізнай себе", пропонують задати собі питання "хто я?" і самому ж знайти відповідь?
Ше раз, для закріплення: я нічого не знаю про адвайту (читав це слово тільки на неформатіколись шось читав на лурку) і мені на неї глибоко байдуже. Значить, про вчення я судити не можу. Моє зауваження стосувалося спекулятивного стилю, якого дотримується автор. Бо я переконаний: вживати фрази "но что происходит на самом деле", чи на порожньому місці приписувати людям якісь властивості - це нечесно. І якшо тобі не подобаються порівняння з релігійними сектами, ок: фрейдизм так само приписує людині якісь із пальця висмоктані стрьомні речі типу сексуального підтексту до всіх бажань. І теж розказує, "як усе насправді". Це дуже гнилий підхід
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
І не може бути, бо будь-які докази, як і логіка дуалістичні, включають розділення, оперування розрізненими абстракціями.
Вибач, не розумію, шо значать ці словосполучення в даому контексті
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Ну хто вважає, хто я, хто це питає, ну що ти намагаєшся все зрозуміти?
Перефразую: в такому разі, нашо ці тексти на форумі?
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 19:32   #84
ars longa, vita brevis
+/- Информация
Репутация: 558
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Ну ок, припустимо, шо свідомість безперервна - шо з цього?
Можливо, адвайтисти мають на увазі, що свідомість не просто безперервна, а лежить в основі всього. Причому це не значить, що свідомість передує буттю чи матерії, а що, свідомість і є буття. І твердження "Я є" тотожно "Свідомість є" (саме так, а не "я є свідомий"). Свідомість звичайно не є думками чи знанням.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Чесно-пречесно - хуй знає. Може й більшість думає, але я, походу, зустрічав по життю тільки представників меншості.
Сподіваюся ти зустрічав людей по життю? Чи так складно уявити, що хтось думає, що притомність - це круто і цікаво, а сон (що важливо, без сновидінь) - це нудно і нецікаво?

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Це дуже гнилий підхід
Ти правий, але мені все одно цікаво, на що ж вказує Махарши та інші, навіть якщо він це робить інколи як Гуру, без доказів (якщо вони можливі).

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
нашо ці тексти на форумі?
Правилами наче не заборонено
Drop вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 20:01   #85
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Правилами наче не заборонено
Правилами адвайти?

Добавлено в 20:01 / Предыдущее сообщение было написано в 19:47

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Сподіваюся ти зустрічав людей по життю? Чи так складно уявити, що хтось думає, що притомність - це круто і цікаво, а сон (що важливо, без сновидінь) - це нудно і нецікаво?
От так, шоб саме в таких категоріяк про сновидіння і притомність говорили - ні, перший раз зустрічаю. Привичне мені ставлення: явне - важливе, сон - несерйозне, хоч і часто сприймається як магічне (типу трактування знів як знаків). З іншого боку, батько мій казав, шо в дитинстві він вважав необхідність перерви на сон дурною тратою часу. Але це ніяк не пов'язане зі сновидіннями, які автор явно відділяє від сну "непритомного".

Хоча, я так подумав: чого я зразу на автора гоню, може в його культурі ставлення до сну не таке, як в наших краях (а таке ж буває; більше того, є й культури, де сон важливіший за свідомість)
В будь-якому разі, цей момент для мене незрозумілий.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 21:22   #86
ars longa, vita brevis
+/- Информация
Репутация: 558
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
Але це ніяк не пов'язане зі сновидіннями, які автор явно відділяє від сну "непритомного".
Він у цитаті говорить саме про сон без будь-яких сновидінь. Те, що сни - нудно і нецікаво звичайно більш суперечливе твердження.

До речі, саме на днях таку книжку знайшов: Sharma A. Sleep As a State of Consciousness in Advaita Vedanta. Як руки дійдуть - відпишусь.
Drop вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.03.2015, 21:57   #87
free jazz improvisation
+/- Информация
Репутация: 1736
Re: Попытки богословского самопознания.

верую в единого лунтика

+

[свернуть]
Les вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 31.03.2015, 12:26   #88
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Попытки богословского самопознания.

Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Він у цитаті говорить саме про сон без будь-яких сновидінь.
А, пробач, я неправильно зрозумів цю цитату:
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Махарши часто говорить про три стани свідомості - бадьорість (не знаю як краще перекласти - неспання?), сон зі сновидіннями та глибокий сон.
Мене збила згадка про події, в яких під час глибокого сну людина не виступає суб'єктом, подумав, шо це про сновидіння.

В такому разі забираю свої слова назад: є підстави говорити про глибокий сон як про стан отупіння, порівняно з притомністю.
Цитата:
Сообщение от Drop Посмотреть сообщение
Можливо, адвайтисти мають на увазі, що свідомість не просто безперервна, а лежить в основі всього. Причому це не значить, що свідомість передує буттю чи матерії, а що, свідомість і є буття. І твердження "Я є" тотожно "Свідомість є" (саме так, а не "я є свідомий"). Свідомість звичайно не є думками чи знанням.
Тепер я зібрав усе докупи, і згоден - цілком раціональна позиція. Таке собі практичне картезіанство, якшо проводити паралелі з європейською думкою
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 31.03.2015, 13:37   #89
ars longa, vita brevis
+/- Информация
Репутация: 558
Re: Попытки богословского самопознания.

valmakar,
Drop вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 31.03.2015, 14:36   #90
будь нормальным
+/- Информация
Репутация: 967
Re: Попытки богословского самопознания.

чиста перемога над вальцманом!
шановне панство, прошу зафіксувати цей визначний момент і нагородити переможця орденом
Sallkem вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Main > Different

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 08:44. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.


© 2004-2024 Neformat Ukraine