www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Main > Different

Different Основной раздел, в котором можно пообщаться на любые темы

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 05.05.2020, 02:33   #1
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Мови



Я обожнюю вчити мови і взнавати шось нове про мови. Давайте, це обговоримо.

Добавлено в 02:33 / Предыдущее сообщение было написано в 02:26

Наприклад, це мій улюблений блогер на тему:

valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 15:53   #2
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

о, давно хотів таку тему зробити, тільки все ніяк не збирався з силами.
досить непогано вивчив іспанську, достатньо щоб ютуб дивитись без напрягу, книжки читати. імхо, найлегша мова з європейських, практично жодних мінусів типу спелінга або заміни латинських слів на власні ( німецька ), ультра просте і інтуїтивне відмінювання дієслів і дуже мінімалістична граматика. ідеальна мова щоб бути лінгвафранка, як мінімум у європі, але всі мають ту срану англійську вчити
пробував французьку і німецьку, але толком не пішло, до німецької може ще повернусь, а французька - це занадто. я на слух вчу мови і коли ти не можеш загуглити слово навіть не тому, що не можеш його проспелати, а тому, що в них слова зливаються і важко зрозуміти, коли закінчилось одне і почалось інше. + ходять легенди, що французи дуже погано ставляться до людей, які їх мову вчать, так що я манав.
в планах хорватська або чеська, але поки що лінь. мордую другий рік дуже повільно шведську.
з лінгвоютюберів вважаю за топа цього чувака:
тут такий хардкор часами буває, а в лінгвофокуса доволі прості відоси і не надто мені цікаві

Добавлено в 15:42 / Предыдущее сообщение было написано в 15:39

тиц

якщо по навчанню то дуже круті easy german ( і багато інших мов в тому форматі )
за шведську, якщо кому цікаво, то є гарний канал
тут переважно новини, але і багато іншого матеріалу.
а також дуже фапабельна оця чувіха, тільки вона нерегулярно постить
[свернуть]


Добавлено в 15:53 / Предыдущее сообщение было написано в 15:42

Ах да, ще скажу, що подкасти навчальні - це дуже крута штука. Нажаль, це стосується в більшій мірі великих мов, але подкасти мені подобаються значно більше за всякі пінслери і інші менш відомі аудіокурси. Хоча і від них користь є.
А ще вікі, як інструмент люблю.
Ну і всякі дуо і розети стоун є непоганими додатками для вивчення базової лексики
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 16:15   #3
Криптоосциллограф
+/- Информация
Репутация: 800
Re: Мови

Я уже здесь писал, но тебя не было. Готовясь к распределительному экзамену по ангийскому, несколько месяцев не расставался с учебником шурина с психометрии, в результате 1й и2й семестры у меня освобождение, только с 3го начинается. И это сильно облегчает мне жизнь.
Anandamid вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 16:31   #4
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Кстаті, хтось вивчав не європейські мови? Мені завжди було цікаво вивчити японську, але ця срань з їх ідіотською системою письма. Господи, вона жахлива. Все мрію, що з'явиться спосіб вчити її латинкою, без отого ось всього. Або, що було б краще, якби вони запозичили корейський ханґул - просто геніальний алфавіт
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 17:57   #5
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Мови

олег в., товариш Розеола вчив неєвропейську мову, очевидно ж

Добавлено в 17:08 / Предыдущее сообщение было написано в 17:00

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
досить непогано вивчив іспанську, достатньо щоб ютуб дивитись без напрягу, книжки читати. імхо, найлегша мова з європейських, практично жодних мінусів типу спелінга або заміни латинських слів на власні ( німецька ), ультра просте і інтуїтивне відмінювання дієслів і дуже мінімалістична граматика. ідеальна мова щоб бути лінгвафранка, як мінімум у європі, але всі мають ту срану англійську вчити
О, да. Я ніколи не вчив іспанську, але базовий англійський словник + якісь знання з латини, і можна розуміти достатньо багато, як для мови, яку не вчив. Коли поїдем з жінкою в Іспанію, треба буде трохи підтягнути рівень. Прикольний факт: вона колись добре знала французьку, і через це в Іспанії вона навіть на слух багато чого розуміла.

Ми восени 19 року їздили в Італію, там теж було достатньо цікаво в плані мови, я навіть думав трохи повчити, але руки не дойшли дальше за пару уроків на дуо.

Добавлено в 17:57 / Предыдущее сообщение было написано в 17:08

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
Мені завжди було цікаво вивчити японську, але ця срань з їх ідіотською системою письма. Господи, вона жахлива. Все мрію, що з'явиться спосіб вчити її латинкою, без отого ось всього. Або, що було б краще, якби вони запозичили корейський ханґул - просто геніальний алфавіт
Про ханґиль плюсую – це навіть крутіша система за європейську.
А японську вчить чоловік мої подруги. Довів до рівня, шо вже два рази в Японію їздили, балакали там з місцевими. Їздили по програмі волонтерській, жили в селі, вчили місцевих варити борщ, самі вчились ловити рибу і робити суші
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 18:01   #6
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Та, англійська мені дуже допомогла, власне, латина з англійської. Як і іспанська підняла рівень розуміння англійської.
Я французьку, португальську і італійську розумію на письмі досить непогано, а ось на слух практично повний нуль. Особливо французька
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 18:10   #7
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
мордую другий рік дуже повільно шведську.
Я знаю одного монстра, який починав з курсів на Дуо, і дойшов до рівня В1 в шведській і датській за рік чи шо. Але в нього мови на конвеєрі вже. Українець, зараз в Чехії вчить естонську мову.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 18:19   #8
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
А японську вчить чоловік мої подруги. Довів до рівня, шо вже два рази в Японію їздили, балакали там з місцевими
Це дуже круто, я собі не уявляю як люди таку кількість зусиль витрачають. Я біситись на другому іерогліфі почну, просто тому, що я ні малювати не вмію, ні в каліграфію. А то ще їх вчити на пам'ять треба. Жесть якась. Ось ханґул!

Добавлено в 18:19 / Предыдущее сообщение было написано в 18:18

valmakar, пиздить, данську ніхто не знає
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 18:28   #9
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
Кстаті, хтось вивчав не європейські мови?
Я починав з каракалпацької, для неї матеріалів майже немає. Через це рішив попробувати інші тюркські, де є норм підручники. Трохи попрацював по підручнику для урумської (лол, мова майже вимерла вже, але для неї є кращий підручник за багато набагато живіших мов), потім пройшов курс Дуолінго з турецької (але бачу, шо багато тем просто "пройшов", а не засвоїв). В сумі це дало нормальний поштовх, і зараз моя каракалпацька дозволяє розуміти прості і середньої складності тексти, а з словником – і достатньо складні.
Заодно я вчу татарську мову, трохи менше кримськотатарську.

А недавно на фб задружився з дуже активним удмуртом, вони з жінкою організували курс удмуртської мови онлайн, і я ше й удмуртську трохи вчу. Там несподівано багато вже зрозумілого, бо фіно-угорські мови мають багато спільних рис з тюркськими мовами (а плюс, татарська мова ше вплинула – є купа запозичень). Страшно цікаво.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 19:00   #10
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
татарську мову, трохи менше кримськотатарську.
а це хіба не дуже різні мови? я завжди думав, що там спорідненість як у української і гаельської.
до речі, про гаельську. от що дико шкода - це те, що римляни з германцями умудрились практично повністю знищити кельтські культури і їх дуже важко вчити і майже нема сенсу.

Добавлено в 18:56 / Предыдущее сообщение было написано в 18:55

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
потім пройшов курс Дуолінго з турецької
я б не став дуо розглядати як не супутній інструмент, воно круте разом з іншими способами вивчення мов, а саме по собі - не дуже.

Добавлено в 19:00 / Предыдущее сообщение было написано в 18:56

у натівланг є, кста, цікаві відоси про азійські і тюркські мови:

тиц

[свернуть]
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 19:00   #11
Криптоосциллограф
+/- Информация
Репутация: 800
Re: Мови

В иврите не могу привыкнуть к тому, что звуки а, т, х обозначаются двумя разными буквами, и если эти слова мало употребляешь, то трудно запомнить (хотя есть правила, есть и море исключений).
Anandamid вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 19:01   #12
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Rhodíola rósea, там ж тіпа іврит розроблявся для зручного вивчення, чи ні?

мені идіш подобається, цікава мова, але лінь в ній копатись
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 19:04   #13
Криптоосциллограф
+/- Информация
Репутация: 800
Re: Мови

олег в., учит легко, просто эта проблема - т.с. врожденный дефект, буквы не отменишь.
Anandamid вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 05.05.2020, 20:41   #14
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
а це хіба не дуже різні мови? я завжди думав, що там спорідненість як у української і гаельської.
Спорідненість як в української і польської. Зі старту більшість зрозуміло, особливо на письмі. Взагалі, західні тюркські мови (тобто крім якутської, тувинської і їх менших сусідів) всі достатньо споріднені, так шо можна знаючи добре одну, іншу вивчити за мінімальний час.

Добавлено в 20:41 / Предыдущее сообщение было написано в 20:40

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
у натівланг є, кста, цікаві відоси про азійські і тюркські мови:
Я про монгольську дивився. Канал цікавий, але багато упору саме на візуальну частину, яка трохи занадто мультяшна для мене.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 09.05.2020, 15:31   #15
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

До речі, шановні, як ви ставитесь до мовного пуризму і спроб творення нових ( відтворення забутих ) слів на заміну іншомовним?
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 10.05.2020, 15:21   #16
как с гуся божья роса
+/- Информация
Репутация: 579
Re: Мови

Учу французский на дулингве, потому что там много звуков и букв как в иврите (и есть небольшие сходства в грамматике), и в отличие от Израиля, во Франции я бы хотел жить.
Ну и хочу почитать в итоге что-то на французском в оригинале, Бретона там, например.
псово лаяние вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 10.05.2020, 20:00   #17
сыч
+/- Информация
Репутация: 1146
Re: Мови

походу дуолинго - єто реально безальтернативная хуйня, уже три месяца как учу немецкий и уже строю плані дальше на испанский
Raven вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 10.05.2020, 22:52   #18
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Дуолінго - це дуже обмежений інструмент і, імхо, юзати його сам по собі неефективно
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.05.2020, 09:23   #19
сыч
+/- Информация
Репутация: 1146
Re: Мови

не осилил немецкий, вот и бесишься
Raven вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.05.2020, 13:26   #20
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

та як хочеш, але тобі б було значно легше її вчити, якби поставив свій телефон на німецьку і пошукав ютуби\подкасти для навчання
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.05.2020, 14:03   #21
сыч
+/- Информация
Репутация: 1146
Re: Мови

а я не ставлю цели выучить до какого-то уровня за какой-то отрезок времени. Просто постепенно и ненапряжно учу что-то новое, ясен хуй шо скорее всего с одним дуолинго не сможешь писать\читать\говорить на норм уровне
Raven вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 23.06.2020, 15:00   #22
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Скорш за все це цікаво тут тільки мені і Вальцману, а він знову поринув у вирій, але! я наштовхнувся на цікавий російський канал про лінгвістику, мені здається, що чувак достатньо цікавими робить свої відео, щоб це було не нудно для більшості:

тут фановий відос, де він розбирає модну ( відімо ) зараз в російських медія чувіху, яка дуже агресивно нав'язує літературні норми, ну і загалом оцю нашу звичку зайобувати людей, як їм говорити


[свернуть]

а тут чудове відео про вимерлий стару московську вимову


[свернуть]
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 24.06.2020, 16:42   #23
vinyl 12"
+/- Информация
Репутация: 1327
Re: Мови

У типа из поста выше были колаба с еще одним интересным типом (из Украины, кстати). У него есть как и рофлянские видосы,

Развернуть для просмотра

[свернуть]


так и максимально познавательные

Развернуть для просмотра

[свернуть]


Качество звука хуевое, конечно. Но наполнение ок

Последний раз редактировалось Blaise Finnegan; 26.06.2020 в 03:12.
Blaise Finnegan вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 24.06.2020, 20:51   #24
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

цього теж шарю, нормальний
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 24.06.2020, 21:26   #25
Криптоосциллограф
+/- Информация
Репутация: 800
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
нових ( відтворення забутих ) слів на заміну іншомовним?
вподобайка вместо лайка, это видел.

Добавлено в 21:26 / Предыдущее сообщение было написано в 21:25

Цитата:
Сообщение от шунчека Посмотреть сообщение
в отличие от Израиля, во Франции я бы хотел жить. .
я тоже.
Anandamid вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 24.06.2020, 22:52   #26
vinyl 5"
+/- Информация
Репутация: 334
Re: Мови

Читал тут про кириллицу в русском языке:
pochemu-russkie-ispolzujut-kirillicu

И задумался, а из-за чего не удалось расширить её применение на другие страны? Был же вполне успешный случай, когда румынский язык функционировал и на латинице в Румынии и на кириллице в Молдове. Почему не было даже попытки сделать, допустим, кириллический вариант немецкого языка в ГДР?
Ksellos вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 25.06.2020, 11:23   #27
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Ksellos, підозрюю, що тому, що в німців грамотність була дуже високою і перевчати мільйони - це дуже важка задача.
Цікаво, що були плани після революції російську і решти мов ссср на латинку перевести.

Добавлено в 09:19 / Предыдущее сообщение было написано в 09:13

Сама замітка слабша за статтю на вікі про кирилицю, ще й починається з наукового висловлювання: Большую роль в формировании кириллицы во многих языках сыграли обычные русские люди.

Добавлено в 11:23 / Предыдущее сообщение было написано в 09:19

Цитата:
Сообщение от Rhodíola rósea Посмотреть сообщение
вподобайка вместо лайка, это видел.
Ну там ще багато всього є і не тільки в укрмові. Поляки, чехи, мадяри собі так повикидали німецькі і латинські впливи для чогось. Румуни - слов'янські.
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 25.06.2020, 11:31   #28
Криптоосциллограф
+/- Информация
Репутация: 800
Re: Мови

Все республики азиатской и кавказской (кроме грузин и армян) части СССР с вязи перешли на кириллицу.
Anandamid вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 25.06.2020, 16:03   #29
vinyl 5"
+/- Информация
Репутация: 334
Re: Мови

Цитата:
Сообщение от олег в. Посмотреть сообщение
Ksellos, підозрюю, що тому, що в німців грамотність була дуже високою і перевчати мільйони - це дуже важка задача.
Ну в Казахстане сейчас тоже миллионы и грамотные, не меньше чем немцы в 50-х, а смогли перейти всей страной на латиницу.
Ладно там в ГДР практическое воплощение, наверно, действительно сложно, но хоть словари бы какие-нибудь сделали. Просто я в школе, когда немного учил немецкий, решил, что если им приходиться для одного звука "Ч" использовать четыре буквы, наверно, латиница для них неидеальна, как минимум.
Ksellos вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 25.06.2020, 16:28   #30
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
Re: Мови

Ну хз, з точки зору відриву НДР від ФРН було б логічно перевести німців на кирилицю, але не думаю, що то було дуже реалістично. Цікаво, чи казахи пишуть латинкою.
"Неідеальна" латинка для англійської, лол, для німців ще куди не йшло. Могли б, до речі, догадатись ч, ш, щ писати як чехи.
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Main > Different

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Скажемо "Ні!" Закону про мови James Meetings 90 30.08.2012 10:46

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 01:59. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.


© 2004-2024 Neformat Ukraine