Форум www.neformat.com.ua

Форум www.neformat.com.ua (https://forum.neformat.com.ua/)
-   Folk/Country/Ethnic (https://forum.neformat.com.ua/folk-country-ethnic/)
-   -   Вій (https://forum.neformat.com.ua/folk-country-ethnic/83968-vij.html)

bc_ranger 07.07.2016 11:18

Вій
 

Біографія: Вій — український етно-рок-гурт. Сам гурт характеризує свою творчість як «dark ethno fusion». Музика «Вія» звертається до давніх пластів слов'янського фольклору і міфології, зокрема образів українського язичництва; стиль гурту містить елементи психоделіки та етно (зокрема використання таких інструментів, як комуз, ліра, флейта тощо), а змісту пісень притаманна «ліричність, фаталістичний смуткок та печаль людського буття».

За своє понад 20-річне існування «Вій» випустив порівняно небагато альбомів. Керівник гурту Дмитро Добрий-Вечір пояснює це тим, що «альбоми не можна видавати, як на конвеєрі», а також критичним ставленням до власної творчості.

«Вій» заснували у лютому 1991 р. Дмитро Добрий-Вечір, Ігор Лемешко та Олег Козлов. Протягом 1991—1994 рр. гурт мав понад 200 виступів, і брала участь у багатьох фестивалях і конкурсах (зокрема, «Червона Рута», «Дзвін-91», «Вивих-91'92» (Львів), «Оберіг-92» (Луцьк), «Тарас Бульба-92'93» (Дубно), «Tin Wave-92», «Сопот» та «Українські ночі у Польщі» (Гданськ)). У 1993 р. «Вій» випустив свій перший альбом «Чорна рілля». Пісні гурту перемагали у хіт-парадах на українському радіо (1992—1993 — 7 пісень). Початковий склад гурту: Дмитро Добрий-Вечір (бас-гітара, вокал, тексти, музика), Ігор Лемешко (лідер-гітара, бек-вокал), Олег Козлов (гітара, бек-вокал), Юрій Мезенчук (барабани), Руслан Мелещенко (перкусія, конги), В'ячеслав Міклухо (віолончель), Олександр Павлов (менеджер); втім, у гурту змінювались ударники — з «Вієм» виступали Микола Родіонов, Дмитро Підлуцький (барабани) і Салманов Салман Мамед-Огли (перкусія).

Улітку 1993 ударник гурту Дмитро Підлуцький трагічно загинув. Після того склад гурту уже не був таким стабільним. Втім, у другій половині 1990-х «Вій» продовжує активну концертну діяльність в Україні, а також виступає у Польщі, Словаччині, Росії, Угорщині, Франції, Німеччині. До гурту приєднуються Леся Добрий-Вечір (перкусія) і Сашко Лірник (ліра), а згодом, на початку 2000-х, Олексій Довжок (гітара) і Оля Вязенко (віолончель).

У 2000-х «Вій», поряд із концертною діяльністю, випустив декілька нових альбомів, зокрема «Хата скраю села» (2003 і 2006), «Good-bye my revolution» (2009) і «Йшов я небом» (2010). У 2013 р. музиканти гурту «останнім часом свідомо зробили перерву у творчості».

Дискографія:

Wij (Вій), 1993
Чорна рілля, 1994

http://cs.biglu.ru/cs626916/v6269166...-1-7-3pD6g.jpg

стрим ВК | скачать с ex.ua

Хата скраю села, 2003
Good-bye my revolution, 2009
Йшов я небом, 2010

https://upload.wikimedia.org/wikiped...0%BE%D0%BC.jpg

стрим ВК | скачать с ex.ua

Колискова для лялькових немовлят, 2014

Лінки:
Wikipedia | Last.fm | Livejournal | Old Website


От себя: Увидел на Фейсбуке пост с видео очень крутой песни сабжа "Очі Відьми", а под ним комментарий "о, прикольно, впервые слышу, но жаль так и не вышли дальше маленьких кафе". Естетственно, у меня бомбануло от такого утверждения применимо к, по-моему, одной из самых культовых и значимых рок-групп Украины 90-х годов. У меня было представление, что о них знают все, так же, как все знают о Гадах или Кому Вниз. Зашел на Неформат отписаться и увидел, что увы, темы нет. Значит, время восполнить пробел, а заодно и обсудить у кого какие любимые песни одной из самых мрачных наших групп. "Очі Відьми", которая вверху на видео, это естественно до мурашек, но есть у сабжа еще очень много крутых тем. Тем, кто слышит о группе впервые, рекомендую немедля включать альбом "Чорна Рілля" и заваливать.

tenebræferis 07.07.2016 11:51

Re: Вій
 
Мені їхня інтерепретація Ел кондор паса дуже подобається. Ще на першому курсі про них чув. культова штука

bc_ranger 07.07.2016 12:00

Re: Вій
 
Вот еще охуенчик.


Sun of a Beach 07.07.2016 12:30

Re: Вій
 
Цитата:

Сообщение от bc_ranger (Сообщение 2710585)
Модеры, добавьте, пожалуйста, метки dark folk и folk rock, а то я зафакапил это с телефона сделать.

Сам можешь метки редактировать, справа над первым постом.

Добавлено в 12:30 / Предыдущее сообщение было написано в 12:26

Купил как-то аж 2-х дисковую мп3-антологию (год 2007 был), но запомнился только только вот этот рочок про суцільне лайно:stupid:


bc_ranger 07.07.2016 12:30

Re: Вій
 
Цитата:

Сообщение от Nico (Сообщение 2710597)
Сам можешь метки редактировать, справа над первым постом.

:agree:

Оказывается, нету метки dark folk, капец.

Sun of a Beach 07.07.2016 12:38

Re: Вій
 
Есть тэг неофолк, он аналогичен по значению

Ksellos 07.07.2016 13:16

Re: Вій
 
Почему не добавлен лучший их альбом? "Йшов я небом" - зрелый и полностью продуманный, а раннее творчество не такое ровное, я тоже только отдельные песни закотрировал, кроме упомянутых "Очі" і "Хата", ещё запомнилась с неполиткорректным названием "Пісня про жидів".

Добавлено в 13:16 / Предыдущее сообщение было написано в 13:08

Вот, кстати, старенькая рецензия, после которой я и узнал про выход альбома "Йшов я небом"

Альбом украинцев многогранен. Музыканты не боятся экспериментировать, пробовать себя в совершенно различных жанрах: слушаешь, например, заглавный Йшов я небом и понимаешь, что этот трек вполне мог бы украсить любой dark folk сборник, но едва он затихает, как наше внимание увлекает за собой замечательная колыбельная Колискова 33, которая своей трепетной меланхолией усыпит и самое капризное дитя, и самую капризную детку… За ней следует Троїцька пісня, – совершенно фантастическая фолк-композиция, которая и мертвого заставит отплясывать под зажигательные украинские мелодии. Пост-фолк во всей его красе! Но приходит время новой композиции, Серпень догорає, и мы в очередной раз убеждаемся, что украинцы хороши в любом жанре, за который они бы не брались – на этот раз нас радуют прекрасным шансоном, который ничуть не уступает самым лиричным исповедям Шарля Азнавура. А Вийди з кімнати? Еще одна жемчужина, только на этот раз с женским вокалом… Буквально о каждой песне с альбома можно говорить исключительно в восторженных тонах, ибо каждая из них по-своему маленький такой шедевр, который откроется слушателю в свой особый миг, в свою особую душевную погоду.
http://www.stigmata.name/archives/2967

bc_ranger 07.07.2016 13:23

Re: Вій
 
Цитата:

Сообщение от Ksellos (Сообщение 2710606)
"Йшов я небом"

Крутой альбом, однозначно. И в песенном плане очень сильно. Но он такой уже модерновый в плане звука, а "Чорна Рілля" подкупает именно своим специфическим отстраненным звучанием, поэтому я решил его в шапку запилить. Впрочем, и этот сейчас добавлю.

valmakar 07.07.2016 16:17

Re: Вій
 
Хоч сам Добрийвечір і стрьомний, але група мені подобається. Колись навіть дуже любив. "Серед тіней", "Серед поля навесні", "Закрутило небо колесом". Да, є пісні, від яких мурашки біжать.

tenebræferis 07.07.2016 16:27

Re: Вій
 
Мені у них ще ця завжди подобалась. Майхем відпочивають

Zyklon 07.07.2016 17:01

Re: Вій
 
колись слухав останній альбом і найбільш ця запам'яталась.

Marlo Stanfield 08.07.2016 23:16

Re: Вій
 
"Очі відьми" слухав у виконанні Піккардійської терції, дуже хороша пісня, не знав, що написана вона насправді групою "Вій".

Зараз трохи на іншій хвилі, але зробив собі помітку про необхідність ознайомитися з сабжем.

D - KAY 09.07.2016 10:23

Re: Вій
 
Очі Відьми, Серед Поля Навесні, Бісова Сила, Відрізана Голова,Між Землею І Небом. Взагалі досить похмура і сумна музика.


Текущее время: 09:57. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot