www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Music Related > In General

In General Жанры, стили, лейблы, сборники, радиостанции, зины, дистро, блоги - все о музыке. Также - вопросы, касающиеся обустройства музыкальной части форума

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 21.06.2008, 23:00   #1
Джазя
+/- Информация
Репутация: 947
Swing


Мені теж захотілось у серйозних розділах пописати.
Тим більше, що є нагода поговорити на мою улюблену тему. І десь глибоко в душі я сподіваюсь, що це буде все ж таки розмова, а не монолог

Отже, свінг. Не лише як музика, а як ціла окрема хм... "епоха".

То що ж таке свінг?
Ні, це не обмін сексуальними партнерами (:
Чисто теоретично це синтез ірландських та афро-американських музичних форм, особливе значення в якому мала синкопа – зміщення музичного наголосу на слабку долю.
Арті Шоу теорією видно не заморочувався і відповів набагато простіше: "Найперше, це дієслово, а не іменник".
Свінг виник у найважчий для США період від Великої депресії до Другої світової. І хоча дехто датує його появу 1935 роком, відповідно до початку такзваної Ери Свінгу, першим поштовхом був ще Біржовий крах 1929-го. Саме тоді з"явилась нова техніка звукозапису, котра дозволила змінити склад інструментів в оркестрі і наблизити їх до звичного нам свінгового звучання.

До вживання самого терміну "свінг" доклав руки Дюк Еллінгтон зі своєю композицією "It Don’t Mean a Thing (If It Ain’t Got That Swing)". А першим "свінговим" оркестром можна вважати ще біг-бенд Хендерсона (саме в ньому грав Луї Армстронг).

Але досить історичних фактів і дат. Я все ж таки не підручник пишу. Давайте вімкнемо свою уяву. Увімкнули? Тепер уявляйте.
Знекровлену Америку. Банкротство всього, чого можна і не можна. Безробіття.
Навіть успішні до того оркестри були змушені скоротити кількість музикантів. І що робили такі бідолахи? Приєднувались до танцювальних оркестрів, котрі існували паралельно із джаз-бендами, але вважались чимось на порядок нижче.
Такі новоутворені біг-бенди ще досить відрізнялися від того, що ми маємо сьогодні. Вони включали 3 труби, 3 саксофона, тромбон і ритм-секцію: ударні, бас, гітару і фортеп"яно. Класичний набір (4 труби, 5 саксів, 4 тромбона і ритм-секція) затвердився лише в сорокових.
Змінилась також роль бендлідера. Якщо раніше він був просто диригентом, тепер він став музикантом, навколо якого оркестр і формувався.
Оркестри ділилися на два види: "sweet", котрі грали солодку комерційну музику, по суті, те, що ми сьогодні називаємо словом "поп", і "jump", котрий власне і був свінгом.

Люди, стомлені траурними наспівами а-ля Бінг Кросбі, котрі звучали на всіх радіохвилях, хотіли чогось нового. Хотіли такої музики, під звуки якої можна було забути про свої біди і нещастя. Ось чому свінг, легкий і світлий, буквально вибухнув. І вся Америка закрутилась у шалених танцях.

Ви скажете: танці, ха-ха, там покрутився, тут покрутився, нічого складного, і взагалі, ми тут про музику говоримо, а не про якісь там танцульки.

Чесно, в такому випадку при мені раджу тримати язика за зубами, а то можете і стусана отримати

Згадаймо зародження свінгу. Куди пішли безробітні музиканти? Ага, в танцювальні оркестри. Відтоді свінг-музика і свінг-танець стали одним цілим. Як дві сторони однієї медалі. Але у танцю була своя окрема історія розвитку.

Свінг у танці - це всього лише узагальнене поняття.
Насправді, існує розподіл на такі штуки, як лінді хоп, чарльстон, бальбоа, блюз (жіночий соло-блюз дуже еротичний).
Іноді свінгом називають і ті танці, котрі виникли значно пізніше, той же рок-н-ролл, приміром. Є танець "на межі" – джайв – як ви знаєте, він входить у програму латино-американських танців. Є танець-гібрид – сванго, суміш із усім відомим танго. Ніби усе

Все почалося з рег-тайму (ragged time - рваний час). Купка погано одягнених чорношкірих людей з Гарлему збиралася, щоб розважитись, пограти і потанцювати. І поки білі вистрибували на своєму навощеному паркеті фокстрот, ця купка творила історію.
Спочатку танці виглядали так: пара кружляла, чергуючи близьку і відкриту позиції, ногами виробляючи щось зовсім окреме від того, що робила решта частин тіла (: А потім...
Потім народився лінді хоп.
Чому лінді хоп?
В 1927 році вся Америка зачаровано спостерігала за трансатлантичним перельотом Чарльза Ліндберга. Газети писали: "Lindy hops the Atlantic!"
Ви спитаєте, як це стосується назви танцю? А ніяк
На одному з танцювальних марафонів публіка, вражена незвичним стилем тогочасного короля танцполу, Коротуна Джорджа, запитала, що це в біса таке. На що він з усмішкою ляпнув: «Lindy Hop!». Так і приклеїлось.
Характерною ознакою лінді є насиченість акробатичними трюками та підтримками ("air-steps"). Але він також буває повільний, з плавними і красивими рухами.

Fast Lindy Hop:

Slow Lindy Hop і моя улюблена пара:

Із Коротуном Джорджем є також цікава історія. Королем танцполу його робили 3 речі: власний талант, його партнерша (тут слів не вистачить, треба глянути)) і його коронна фішка. Вона так і називається - shorty george – Коротун проходив маленькими кроками у своєї партнерші між ногами)))

В 1937 в Голівуді зняли стрічку "Hellsapoppin'", в якій було вперше показано лінді хоп. Після цього популярність лінді зросла ще більше. І у різних куточках країни утворились різні його видозмінені стилі:

- "East Coast Swing". Стиль східного узбережжя. Шестибітний (лінді, як правило, восьмибітний), заснований на елементах фокстроту і латино-американських танців. Чимось нагадує кантрі. І саме з нього пішов джайв.

- "West Coast Swing". Виник у Лос-Анжелесі. І навіть визнаний, не знаю, правда, ким, офіційним танцем Каліфорнії(: Спирається на Savoy Style Lindy. Саме його видозмінив Дін Коллінс (не кажіть, що не знаєте хто це))) Мабуть, можна назвати його засновником стилю.

- "Savoy Style". Свою назву отримав від танцзалу Савой. Стиль також називається джиттербагом ("Jitterbug").
Є також так звані джазові лінієчки, котрі складаються з подібних елементів, але танцюються сольно:

- "Carolina Shag". Старі діснеїївські мульти дивились? Оце воно (:

- "Boogie Woogie". Лінді завезли до Європи. Там його адаптували, видозмінили і назвали за аналогією із популярною на той час музикою (40-ві).

Последний раз редактировалось Яся; 28.06.2008 в 01:03.
Яся вне форума   Ответить с цитированием
24 пользователя(ей) сказали спасибо:
againstthecure (21.06.2008), bre (22.06.2008), decadance (06.07.2008), Ellis (29.11.2008), Jimmy Lebovski (13.09.2010), kirai (22.09.2009), Les (16.06.2009), Maddox (04.07.2008), Nook (30.06.2008), oggi (23.06.2008), q4er (28.03.2009), Raven (22.06.2008), Sallkem (26.10.2009), ssovva (26.10.2009), stay cold (28.06.2008), Ubeyka (07.11.2011), uliss (21.09.2009), untitled (23.06.2008), wanchope (22.06.2008), Екатерина Андреевна (25.09.2009), Хлам (07.11.2009), Червоний (03.01.2009), Эрис (23.03.2009), Юрец (23.06.2008)
Непрочитано 27.09.2009, 17:07   #61
Джазя
+/- Информация
Репутация: 947
Re: Swing

До речі, такий знаковий для нео-свінгової культури фільм "Тусовщики" - рідкісна нудота, під час перегляду у мене не раз виникало бажання просто проклацати до кінця. Але так я могла пропустити бодай якісь натяки на свінг. Котрих все не було аж до фінальної сцени. Зате там засвітилися Big Bad Voodoo Daddy.
Яся вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.09.2009, 12:41   #62
lossless
+/- Информация
Репутация: 16
Re: Swing

Шо-то у вас там спор ниачём, в плане того, что свинг и нео-свинг явления немного разные и прямой преемственности между ними нет. Нео-свинг, насколько мне известно(постараюсь это уточнить), зародился в среде исполнителей рокабилли

Ну и до кучи пару сборников нео-свинга " Swing This, Baby!"VA - Swing This, Baby!

01. Jumpin’ Jack - Big Bad Voodoo Daddy
02. Ding Dong Daddy Of The D-Car Line - Cherry Poppin’ Daddies
03. Night Out - Blue Plate Special
04. (Everytime I Hear) That Mellow Saxophone - Brian Setzer Orchestra
05. We Still Talk The Way Lovers Do - Johnny Favourite Swing Orhestra
06. Datin’ With No Dough (Live) - Royal Crown Revue
07. Bill’s Bounce - The Bill Elliot Swing Orchestra
08. Rumpus Room Honeymoon - Steve Lucky And The Rhumba Bums
09. Knockin’ At Your Door - The New Morty Show
10. Mr. Zoot Suit - Flying Neutrinos
11. Pick Up The Phone - Swingerhead
12. Black And White - Bellevue Cadillac
13. We The Boys Will Rock Ya! - The Big Six
14. Boogie Man - Red & The Red Hots
15. Lost For Words - Crescent City Maulers
скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.


VA - Swing This, Baby! Vol. 3

01. Oooh Wow! - The Uptown Rhythm Kings
02. Sherry Wine - H.D.H. (Hipster Daddy-O And The Handgrenades)
03. Trip The Night Fantastic - Dr. Zoot
04. Long Cool Ride - Gary Setzer/King Cadillac
05. Back To Bed - The New Morty Show
06. Rocker Ted - Vargas Swing
07. Pull The Plug - Bellevue Cadillac
08. Johnny Jingo - Linda And The Big King Jive Daddies
09. The Mice, The Demons, The Piggies - Wolfgang Parker
10. Baseball Bat Boogie - Dem Brooklyn Bums
11. Cry - The Flying Neutrinos
12. Make It So - The Rhythm Rockets
13. The Game - Big Time Operator
14. Drive By - Big Tubba Mista
15. Just Swing - City Rhythm Orchestra

скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.
John Doe вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали спасибо:
5302m (07.10.2009), Nevermore (03.07.2010), Vin (27.10.2009), ОСÖБА_1 (03.10.2009)
Непрочитано 03.10.2009, 15:35   #63
Джазя
+/- Информация
Репутация: 947
Re: Swing

Цитата:
Сообщение от John Doe Посмотреть сообщение
Шо-то у вас там спор ниачём, в плане того, что свинг и нео-свинг явления немного разные и прямой преемственности между ними нет. Нео-свинг, насколько мне известно(постараюсь это уточнить), зародился в среде исполнителей рокабилли
Якась така фраза, сама по собі якраз із розряду ниачём.
Фраза про зародження нео-свінгу серед рокабільних виконавців - це типу означає, що нео-свінг як такий придумали рокабіли?)
Ну так, ті ж Роял Кровн Рев'ю, які, задумайтесь на хвилинку, були звичайними музикантами, і, як і багато музикантів, шукали свій стиль. Рев'ю, приміром,до нео-свінгу прийшли не одразу. Вони дійсно грали рокабіллі і ще купу всього іншого. Едді Ніколс, приміром, виріс на музиці Синатри(котрий вийшов із свінгу, взагалі-то), але однаково сильно любив і RAMONES.
А улюблена музика завжди залишає свій відбиток.
І дійсно, Роял Кровн Рев'ю прийшли до нео-свінгу з рокабіллі.
Тільки от по-справжньому відомими вони стали у 93-94, коли та ж Лавей Сміт вже співала у Cafe Du Nord. Вона взагалі з 89 року співала. І до рокабіллі немає жодного відношення. Чому? А тому що в її оркестрі грає Ален Сміт, котрий, на хвилиночку задумайтеся, грав іще з Еллою Фіцджеральд, Дюком Еллінгтоном та Бенні Гудманом.
Тобто, не всі нео-свінгери прийшли з рокабіллі.
І яка різниця, що вони грали до нео-свінгу?
Тим більше, що часто межа між нео-свінгом і рокабіллі досить розмита. Якраз тому, що така вже відмінність цього стилю музики, він часто змішаний з тим же рокабіллі, блюзом, навіть панк-роком.
Але це зовсім не означає, що він виник ніби окремо від свінгу.
Нео-свінг тому і нео-свінг, це не придумана заново музика, а відроджена та осучаснена вже існуюча, але забута
Яся вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 26.10.2009, 13:42   #64
lossless
+/- Информация
Репутация: 16
Re: Swing

Что-бы не выписывать тут целые страницы, обсасывая каждый аспект, хотелось бы выделить тут вопрос наиболее для меня интересный. Моё мнение именно таково что нео-свинг - это отдельное о свинга направление какбе потому что
Цитата:
Сообщение от Яся Посмотреть сообщение
він часто змішаний з тим же рокабіллі, блюзом, навіть панк-роком.
Совершенно согласен, что
Цитата:
Сообщение от Яся Посмотреть сообщение
це зовсім не означає, що він виник ніби окремо від свінгу.
Эстетика свинга конечно была основной целью которую пытались достичь нео-свингеры но средства достижения уже были немного иными. Потому я и считаю что, нео-свинг и свинг сейчас в какой-то мере существуют паралельно, или Вы предлагаете называть нео-свингом любое свинговое произведение созданное после 89-го года? И если так уже задело рокабилли, то существуют аутентичное рокабилли и неорокабилли, с одинаковой тематикой, массой общих кумиров, но разные по технике исполнения
John Doe вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.10.2009, 00:41   #65
Джазя
+/- Информация
Репутация: 947
Re: Swing

Мене абсолютно не зачіпає порівняння з рокабіллі. Я однаково люблю той же свінг,нео-свінг, рокабіллі, сайко, окремо також слухаю твіст. Та кому яке діло до моїх особистих смаків?)
Тема-то про свінг як такий, а не тільки як музику, я вже задовбалася це повторювати для тих, хто отак заходить і пише, не читаючи всього. Йдеться про свінг-культуру і все, що вона за собою потягла. Що саме ти так намагаєшся довести? Що нео-свінг не пов'язаний зі свінгом, а з рокабіллі - так? Ну так я ж писала, що музично там намішано всього, і подача теж не аутентично свінгова. Але яка до чорта різниця, якщо

Цитата:
Сообщение от John Doe Посмотреть сообщение
Эстетика свинга конечно была основной целью которую пытались достичь нео-свингеры
Ось в чому сіль.
Нео-свінгери вдягалися в костюми по сороковим, а музично надихалися Луїсом Прімою, Каунтом Бейсі і т.п.
Що за манера сперечатися задля самої суперечки?
Що значить

Цитата:
Сообщение от John Doe Посмотреть сообщение
Потому я и считаю что, нео-свинг и свинг сейчас в какой-то мере существуют паралельно
Вони не існують паралельно. Вони існують поокремо. Але перше є першоджерелом другого.
Рокабіллі лише вплинуло на нео-свінг в музичному плані, але аж ніяк не породило.
Яся вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Music Related > In General

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Swing Kids Drake de Vendeur Emo 37 14.05.2019 21:59
Voodoo Swing Casey_Cash Rock'n'Roll 5 21.05.2013 20:48
Swing Republic Scvip Jazz/Blues 3 12.12.2012 08:27
Indigo Swing Яся Jazz/Blues 6 14.04.2009 06:29
G-Swing Botanik Other 6 05.01.2009 08:53

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 02:18. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.

© 2004-2019 Neformat Ukraine