www.neformat.com.ua

Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Music Related > In General

In General Жанры, стили, лейблы, сборники, радиостанции, зины, дистро, блоги - все о музыке. Также - вопросы, касающиеся обустройства музыкальной части форума

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 21.06.2008, 23:00   #1
Джазя
+/- Информация
Swing

Мені теж захотілось у серйозних розділах пописати.
Тим більше, що є нагода поговорити на мою улюблену тему. І десь глибоко в душі я сподіваюсь, що це буде все ж таки розмова, а не монолог

Отже, свінг. Не лише як музика, а як ціла окрема хм... "епоха".

То що ж таке свінг?
Ні, це не обмін сексуальними партнерами (:
Чисто теоретично це синтез ірландських та афро-американських музичних форм, особливе значення в якому мала синкопа – зміщення музичного наголосу на слабку долю.
Арті Шоу теорією видно не заморочувався і відповів набагато простіше: "Найперше, це дієслово, а не іменник".
Свінг виник у найважчий для США період від Великої депресії до Другої світової. І хоча дехто датує його появу 1935 роком, відповідно до початку такзваної Ери Свінгу, першим поштовхом був ще Біржовий крах 1929-го. Саме тоді з"явилась нова техніка звукозапису, котра дозволила змінити склад інструментів в оркестрі і наблизити їх до звичного нам свінгового звучання.

До вживання самого терміну "свінг" доклав руки Дюк Еллінгтон зі своєю композицією "It Don’t Mean a Thing (If It Ain’t Got That Swing)". А першим "свінговим" оркестром можна вважати ще біг-бенд Хендерсона (саме в ньому грав Луї Армстронг).

Але досить історичних фактів і дат. Я все ж таки не підручник пишу. Давайте вімкнемо свою уяву. Увімкнули? Тепер уявляйте.
Знекровлену Америку. Банкротство всього, чого можна і не можна. Безробіття.
Навіть успішні до того оркестри були змушені скоротити кількість музикантів. І що робили такі бідолахи? Приєднувались до танцювальних оркестрів, котрі існували паралельно із джаз-бендами, але вважались чимось на порядок нижче.
Такі новоутворені біг-бенди ще досить відрізнялися від того, що ми маємо сьогодні. Вони включали 3 труби, 3 саксофона, тромбон і ритм-секцію: ударні, бас, гітару і фортеп"яно. Класичний набір (4 труби, 5 саксів, 4 тромбона і ритм-секція) затвердився лише в сорокових.
Змінилась також роль бендлідера. Якщо раніше він був просто диригентом, тепер він став музикантом, навколо якого оркестр і формувався.
Оркестри ділилися на два види: "sweet", котрі грали солодку комерційну музику, по суті, те, що ми сьогодні називаємо словом "поп", і "jump", котрий власне і був свінгом.

Люди, стомлені траурними наспівами а-ля Бінг Кросбі, котрі звучали на всіх радіохвилях, хотіли чогось нового. Хотіли такої музики, під звуки якої можна було забути про свої біди і нещастя. Ось чому свінг, легкий і світлий, буквально вибухнув. І вся Америка закрутилась у шалених танцях.

Ви скажете: танці, ха-ха, там покрутився, тут покрутився, нічого складного, і взагалі, ми тут про музику говоримо, а не про якісь там танцульки.

Чесно, в такому випадку при мені раджу тримати язика за зубами, а то можете і стусана отримати

Згадаймо зародження свінгу. Куди пішли безробітні музиканти? Ага, в танцювальні оркестри. Відтоді свінг-музика і свінг-танець стали одним цілим. Як дві сторони однієї медалі. Але у танцю була своя окрема історія розвитку.

Свінг у танці - це всього лише узагальнене поняття.
Насправді, існує розподіл на такі штуки, як лінді хоп, чарльстон, бальбоа, блюз (жіночий соло-блюз дуже еротичний).
Іноді свінгом називають і ті танці, котрі виникли значно пізніше, той же рок-н-ролл, приміром. Є танець "на межі" – джайв – як ви знаєте, він входить у програму латино-американських танців. Є танець-гібрид – сванго, суміш із усім відомим танго. Ніби усе

Все почалося з рег-тайму (ragged time - рваний час). Купка погано одягнених чорношкірих людей з Гарлему збиралася, щоб розважитись, пограти і потанцювати. І поки білі вистрибували на своєму навощеному паркеті фокстрот, ця купка творила історію.
Спочатку танці виглядали так: пара кружляла, чергуючи близьку і відкриту позиції, ногами виробляючи щось зовсім окреме від того, що робила решта частин тіла (: А потім...
Потім народився лінді хоп.
Чому лінді хоп?
В 1927 році вся Америка зачаровано спостерігала за трансатлантичним перельотом Чарльза Ліндберга. Газети писали: "Lindy hops the Atlantic!"
Ви спитаєте, як це стосується назви танцю? А ніяк
На одному з танцювальних марафонів публіка, вражена незвичним стилем тогочасного короля танцполу, Коротуна Джорджа, запитала, що це в біса таке. На що він з усмішкою ляпнув: «Lindy Hop!». Так і приклеїлось.
Характерною ознакою лінді є насиченість акробатичними трюками та підтримками ("air-steps"). Але він також буває повільний, з плавними і красивими рухами.

Fast Lindy Hop:

Slow Lindy Hop і моя улюблена пара:

Із Коротуном Джорджем є також цікава історія. Королем танцполу його робили 3 речі: власний талант, його партнерша (тут слів не вистачить, треба глянути)) і його коронна фішка. Вона так і називається - shorty george – Коротун проходив маленькими кроками у своєї партнерші між ногами)))

В 1937 в Голівуді зняли стрічку "Hellsapoppin'", в якій було вперше показано лінді хоп. Після цього популярність лінді зросла ще більше. І у різних куточках країни утворились різні його видозмінені стилі:

- "East Coast Swing". Стиль східного узбережжя. Шестибітний (лінді, як правило, восьмибітний), заснований на елементах фокстроту і латино-американських танців. Чимось нагадує кантрі. І саме з нього пішов джайв.

- "West Coast Swing". Виник у Лос-Анжелесі. І навіть визнаний, не знаю, правда, ким, офіційним танцем Каліфорнії(: Спирається на Savoy Style Lindy. Саме його видозмінив Дін Коллінс (не кажіть, що не знаєте хто це))) Мабуть, можна назвати його засновником стилю.

- "Savoy Style". Свою назву отримав від танцзалу Савой. Стиль також називається джиттербагом ("Jitterbug").
Є також так звані джазові лінієчки, котрі складаються з подібних елементів, але танцюються сольно:

- "Carolina Shag". Старі діснеїївські мульти дивились? Оце воно (:

- "Boogie Woogie". Лінді завезли до Європи. Там його адаптували, видозмінили і назвали за аналогією із популярною на той час музикою (40-ві).

Последний раз редактировалось Яся; 28.06.2008 в 01:03.
Яся вне форума   Ответить с цитированием
24 пользователя(ей) сказали спасибо:
againstthecure (21.06.2008), bre (22.06.2008), decadance (06.07.2008), Ellis (29.11.2008), Jimmy Lebovski (13.09.2010), kirai (22.09.2009), Les (16.06.2009), Maddox (04.07.2008), Nook (30.06.2008), oggi (23.06.2008), q4er (28.03.2009), Raven (22.06.2008), Sallkem (26.10.2009), ssovva (26.10.2009), stay cold (28.06.2008), Ubeyka (07.11.2011), uliss (21.09.2009), untitled (23.06.2008), wanchope (22.06.2008), Екатерина Андреевна (25.09.2009), Хлам (07.11.2009), Червоний (03.01.2009), Эрис (23.03.2009), Юрец (23.06.2008)
Непрочитано 22.06.2008, 01:55   #2
Nvllivs in verba
+/- Информация
Ответ: Swing

Всё отлично, кроме 2-х предложений про регтайм)
Цитата:
Сообщение от Яся Посмотреть сообщение
Все почалося з рег-тайму ("rags" – лахміття)
Тут хотел бы пояснит, что rags - не столько лохмотья, сколько просто что-то рваное. Само название происходит от ragged time, "рваное время" (из-за синкопированных мелодических линий).
Цитата:
музики вуличних музикантів
Рэгтайм всё-таки фортепианная музыка. По улице с пианино не побродишь.
Цитата:
Купка погано одягнених чорношкірих людей збиралася на вулицях Гарлему
Гарлем тут не при чём. Абсолютное большинство творцов регтаймов происходило со среднего Запада.
wanchope вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 22.06.2008, 02:14   #3
жесткий мэтал.
+/- Информация

кстати рэг тайм инетесное музло, походу тогда это было аля маткор сейчас)
MetalSwag вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 22.06.2008, 02:20   #4
Nvllivs in verba
+/- Информация

Ну тогда наверное. Сейчас совершенно спокойно воспринемается)
Непрочитано 22.06.2008, 11:03   #5
Джазя
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от wanchope Посмотреть сообщение
Тут хотел бы пояснит, что rags - не столько лохмотья, сколько просто что-то рваное. Само название происходит от ragged time, "рваное время" (из-за синкопированных мелодических линий).
перекладом особливо не заморочувалась, знайшла такий-такий і написала. Перепрошую)

Цитата:
Рэгтайм всё-таки фортепианная музыка. По улице с пианино не побродишь.
Цитата:
Гарлем тут не при чём. Абсолютное большинство творцов регтаймов происходило со среднего Запада.
Тут хочу наголосити, що йдеться в першу чергу про виникнення свінгдансу.
Я сама знаю, що музика-то фортп"янна, але факт є факт- зародження танцю пов"язане саме з рег-таймом. Я не знаю, яким чином, на власні очі не бачила. Але можна пофантазувати. Приміром, можливо, фортп"яно стояло у кімнаті, а люди танцювали під вікном?

Щодо Гарлему. Ми не про творців рег-тайму говоримо. Ми говоримо про те, що саме в Гарлемі люди, котрі любили цей рег-тайм слухати, додумались розвивати свій особливий танцювальний стиль і саме його можна назвати колискою свінгу (танцю).

Добавлено через 18 минут
Справа в тому, що музика "мігрувала", якщо можна так сказати. Діксіленд і блюз теж зародились у певній місцевості, але це не завадило музиці розповсюдитись на куди більшу територію.
Величезна кількість музикантів з Півдня і того ж самого Заходу переїздила до Гарлему, чорного поселення у Нью-Йорку. І саме він, Гарлем, в 20-роки став колискою такого напряму, як чарльстон, а потім лінді та свінг уцілому. Тому що музиканти найперше музиканти, і куди б вони не переїхали, музику вони грали ту саму.

Последний раз редактировалось Яся; 22.06.2008 в 11:13. Причина: Добавлено сообщение
Непрочитано 22.06.2008, 11:51   #6
Nvllivs in verba
+/- Информация

Я в танцах ничего не соображаю( Чарльстоны, бальбоа, джайвы - фиг знает что это...
Непрочитано 22.06.2008, 12:03   #7
mr. november
+/- Информация

Яся, а можешь составить сборник лучших на твой взгляд вещей из разных эпох свинга и этот сборник куда-нибудь залить?)
bre вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 22.06.2008, 12:13   #8
rubber bullets
+/- Информация

ага, треба))
MoriTuri вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 22.06.2008, 12:13   #9
Джазя
+/- Информация

bre, можу. Але мені тре трохи часу)
wanchope, то все я винна. Я просто якраз на танцях повернута, і ця тема була моїм егоїстичним хитромудрим планом звести все нарешті до них
Далі постараюсь писати про музику))
Непрочитано 22.06.2008, 12:13   #10
сыч
+/- Информация

ох расписала, молодца
Raven вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 22.06.2008, 12:21   #11
Джазя
+/- Информация

Ах, то не моя заслуга, я просто намагалась систематизувати і доступно викласти все те, що я десь і колись читала, прикрасивши надодачу почутими мною байками)
З.І. Але не хвилюйтесь, байки я перевіряю(:
Непрочитано 22.06.2008, 14:38   #12
и возгорает мир в груди
+/- Информация

Яся, це тебе вчорашній фільм надихнув?? ;)
palyvoda вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 23.06.2008, 01:11   #13
mp3 96 kbps
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от BooGerr Посмотреть сообщение
кстати рэг тайм инетесное музло, походу тогда это было аля маткор сейчас)
отнюдь. это была популярная музыка, которую играли на всяких "вечеринках", "салунах" и прочее.

и как уже упоминалось это никак не уличная музыка.
автор темы наверное слегка перепутал рэгтайм и new orleans.

кому интересно имеется киношка документальная об этом всем. (только там 6 дисков помоему)
но хотя там о музыке, а не о танцах.
onotole вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 23.06.2008, 01:17   #14
Джазя
+/- Информация

автор теми нічого не переплутав, хоча не відкидає можливість того, що це міг перплутати київський король танцполу (: , від котрого автор це власне і почув. Хоча для автора це малореально і він вважає, що раз було сказано про регтайм, то значить якимсь боком із дансом пов"язаний саме регтайм)))
Непрочитано 23.06.2008, 01:19   #15
Nvllivs in verba
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от onotole Посмотреть сообщение
кому интересно имеется киношка документальная об этом всем. (только там 6 дисков помоему)
Одуреннейшая документалка есть на 4-х ДВД (12 фильмов прим. по полтора часа). Вся история джаза начиная с чернокожих минестрелей, портовых блюзов и Нью-Орлеанских уличных оркестров, и заканчивая нашими днями. Если вдруг решитесь одолеть всё это - посмотрите. Не пожалеете. Называется оно Jazz (2001)
Непрочитано 23.06.2008, 11:14   #16
mp3 96 kbps
+/- Информация

Цитата:
автор теми нічого не переплутав, хоча не відкидає можливість того, що це міг перплутати київський король танцполу (: , від котрого автор це власне і почув. Хоча для автора це малореально і він вважає, що раз було сказано про регтайм, то значить якимсь боком із дансом пов"язаний саме регтайм)))
ну что тут добавить
(кстати никто вродебы и не отрицает что с танцами связан регтайм. под него вроде бы чтото типа фокстрота танцевали. просто это не уличная музыка :) )

Цитата:
Одуреннейшая документалка есть на 4-х ДВД (12 фильмов прим. по полтора часа). Вся история джаза начиная с чернокожих минестрелей, портовых блюзов и Нью-Орлеанских уличных оркестров, и заканчивая нашими днями. Если вдруг решитесь одолеть всё это - посмотрите. Не пожалеете. Называется оно Jazz (2001)

ну вот у меня этот же фильмец есть :) только помоему на 6 дисках. все 12 эпизодов вроде :)
onotole вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 23.06.2008, 22:32   #17
Джазя
+/- Информация

onotole, окі, нехай не вуличних, я невірно підібрала слово, мались наувазі непрофесійні музиканти, музиканти із отаких от поганих районів, як той же Гарлем.
Якшо хочеш, я можу виправити. Суті воно не міняє
Непрочитано 28.06.2008, 01:04   #18
Джазя
+/- Информация
Re: Swing

Варто сказати кілька слів і про чарльстон.
Не зачепила його одразу тому, що довго не могла зібрати докупи все те, що я на цю тему думаю.
Вся справа в тому, що чутки, вигадки і історичні факти зплелися настільки, що розрізнити тепер, де і що, складнувато.
Дехто вважає, що саме чарльстон був першим свінг-танцем. Дехто каже, що він був цілком самостійним явищем і просто дав поштовх зародженню свінгдансу як такого (саме з чарльстона зідрані деякі базові фігури лінді хопа). А хтось взагалі чарльстон зневажає і називає танцем білих.
Свої власні роздуми на задану тему постараюсь викласти стисло.
Чарльстон має африканське коріння. Точно (якісь зулуси витанцьовували щось подібне)). І дізнались про нього теж від темношкірих – артистів мюзиклів. Саме вони зі своїми гастролями його і розповсюдили мало не по всій Америці. Хоча тоді чарльстон був сингловим, а парним став пізніше.
Але і «танцем білих» називати його є всі підстави. Тому що таким шалено популярним чарльстон зробили...голівудські актриси. В 20-ті роки він раптово із танцульок для служниць і садівників перетворився у забаву «вищого світу».
Танцювали чарльстон всюди. І всі верстви населення. А лікарі його взагалі зненавиділи, горе-танцівники не давали спокою (свінг взагалі доволі травматичний)
Хоча бували і зовсім невеселі випадки. Якось у одному клубі провалилась підлога і з півсотні людей загинуло.
На дверях закладів почали писати “PCQ” (Please Charleston Quietly) – будь ласка, танцюйте обережно, чи щось таке.
Але, як і будь-яка мода, чарльстон застарів. Популярність згасла. І назміну прийшло все вищезгадане.
Ну і досить. Якщо комусь буде цікаво більше- питайте.

Соло-чарльстон приблизно у тому вигляді, у якому його танцювали в тогочасних шоу:

Парний:

А на це я натрапила, коли шукала попереднє :

Все, із свінгдансом покінчено. Далі писатиму узагальнено.

Добавлено через 8 минут
Також трохи підправила перший пост.

Последний раз редактировалось Яся; 28.06.2008 в 01:05. Причина: Добавлено сообщение
Пользователь сказал спасибо:
kirai (27.01.2010)
Непрочитано 30.06.2008, 14:58   #19
Джазя
+/- Информация

У мене сьогодні щось немає настрою. Саме час поговорити про щось сумне. Наприклад, про те, чому ж свінг впав у сплячку тривалістю майже півстоліття.
Виділяю ряд причин. Звісно, я не є авторитетом. Але із упевненістю можу сказати, що кожна з них зіграла свою трагічну роль, одна більшу, інша меншу. Хто і що б не думав з цього приводу.

- Першу я назвала б економічною. Принаймні, розумно виглядає))
Під час Другої Світової у звичний перебіг життя американців внеслись деякі коррективи. Приміром, у багатьох містах ввели комендантську годину. А клуби, в котрих грали біг-бенди, денними закладами мабуть не назвеш. З"явився податок на розваги, цілих 30% від вартості проданих квитків. Власникам і так скрутно жилося, а таке здирництво їх просто добило. І, як апофеоз, можна назвати забастовку профсоюзу музикантів 1 серпня 1942 року. Їхній лідер, Джеймс "Boss" Петрілло, такого понароблював, що, мабуть, і сам був не радий. З одного боку, так, музиканти нарешті змогли отримувати кровні авторські гроші за власні записи. А з іншого - багато музикантів просто втратило роботу. Цілих 27 місяців (!) не випускались нові записи. І єдиною можливістю заробити стало хіба що підігравання співакам, котрі не членствували у тому профсоюзі.

- Ідеологічна причина.
Не дивуйтесь. Бо свінг таки був ідеологічною музикою.
Демократія, рівність всіх і кожного, антишовінізм, і, головне, расова терпимість - ось що свінг намагався донести слухачам. Ціль благородна, але на той час надто ідеалістично-наївна. Звісно, лід зрушив з місця. Але все одно вигідні контракти отримували білі оркестри, а чорні були змушені заробляти, гастролюючи по всіляким Задрипинцям. І щастя, якщо вони знаходились не на Півдні. В деяких містах часто не знаходилося ресторанів, в котрих їх би погодились обслуговувати. Надто глибоко в"їлося поняття "тільки для білих".

- Смерть Глена Міллера.
Він раптово гине у авіакатастрофі. Бойовий дух це аж ніяк не підняло. Навпаки... який свінг без його Короля?

- Соціальні причини. Або ж демографічні, один хрін.
Ви не забули, як тісно пов"язані музика і свінгданс?
Хто забув, тому двійка.
Річ у тім, що прості американці ходили у клуби не чемно посидіти за столиками, попиваючи коктейлі під аккомпанемент біг-бендів. А потанцювати. Але жінки зосталися без партнерів- вони пішли на фронт. З ким було танцювати? Значить, подумали ображені жінки, нащо оце одягатись, наводити марафет, іти кудись, а там пускати слинки, спостерігаючи за тими, кому пощастило більше.
Оркестри втрачали свою аудиторію, а, отже, і гроші. Утримувати 17 музикантів і так було задоволенням не з дешевих, а так воно взагалі перетворилося у розкіш.

- Френк Сінатра.
Я не жартую
Зростаюча популярність його і подібних йому естрадних виконавців повільно, але впевнено, наближала смерть біг-бендів. Ті самі ображені жіночки з більшим задоволенням сиділи вдома і слухали їхні романтичні баллади.

- Телебачення.
Воно стало доступнішим І швидко витіснило всі інші розваги. Я завжди казала, що телек-то зло))

Десь так у 1947 Лес Браун, Арті Шоу і т.д. і т.п. розпустили свої оркестри.
Так завершилася Ера Свінгу.
Все.
stay cold (01.07.2008)
Непрочитано 30.06.2008, 18:43   #20
vinyl 7"
+/- Информация

чо-то хуйня какая-то выходит. а джазз чего не помер тогда на 50 лет?
Рѣната Х Літвінова вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.06.2008, 23:47   #21
Джазя
+/- Информация

Пояснюю.

В данній темі йдеться про свінг. Я все ж не ототожнюю його із джазом.
Джаз, про який ти говориш, не "помер" тому, що він пішов у розвиток. Музиканти стали більше уваги приділяти покращенню техніки і майстерності, їм більше не хотілося грати просто ритмічну музику для танцульок. Тим паче, що і попиту на такий товар вже не було. Тому ціллю стало грати музику "інтелектуальну".
Широку популярність починає завойовувати бі-боп, якраз як така от більш довершена джазова форма. І одночасно з цим знову прокидається інтерес до раннього нью-орлеанського джазу.
Інтерес до свінгу згас, так як свінг-то не лише музика, а ціла, скажімо так, субкультура. Не стало її- не стало і свінгу. Джаз же був і є лише музикою. І причин "помирати" також у нього не було.
Непрочитано 03.07.2008, 14:01   #22
vinyl 12"
+/- Информация

офигеть какая тема. Я так быстренько переглянул, времени нету. Появится время - вот нафлужу =)
А так пока могу только сказать что ИМХО главная причина затмения свинга - появление Паркера, Гиллеспи и Монка, породивших бибоп. Который в свою очередь породил еще дофига стилей которые просто напросто довольно медленно и постепенно отбирали у свинга аудиторию
ОСÖБА_1 вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 03.07.2008, 16:00   #23
Nvllivs in verba
+/- Информация

Ну было много причин. И смерть Миллера, и стагнация свинга, как жанра, и уход лучших мастеров в бибоп, популяризация эстрадной музыки, ну и в конце концов уже и без того полумертвый свинг был добит "королём рок-н-ролла"
Непрочитано 03.07.2008, 23:30   #24
Джазя
+/- Информация

plow,
wanchope,
погоджуюсь.
Причин було достатньо. Думаю, навіть доповнений вами список все одно далеко не повний))

Я вказала ті, що, на мою думку, посерйозніші (перші два пункти) і ті, що мені просто найбільше подобаються)))
Непрочитано 03.07.2008, 23:33   #25
rubber bullets
+/- Информация
Re: Ответ: Swing

Цитата:
bre, можу. Але мені тре трохи часу)
час ще не настав?
Непрочитано 03.07.2008, 23:39   #26
Джазя
+/- Информация

О) Настав)))
Тільки 2 нюанси: в яку тему заливати, сюди? чи можна заливати саморобну збірку на сервак(мені туди найзручніше і найшвидше), або ж адміністрація (або ви))) буде не у захваті?
Непрочитано 03.07.2008, 23:41   #27
rubber bullets
+/- Информация

хоч я і не адміністрація, але мені пофіг
Непрочитано 03.07.2008, 23:57   #28
mr. november
+/- Информация

Цитата:
Тільки 2 нюанси: в яку тему заливати, сюди? чи можна заливати саморобну збірку на сервак(мені туди найзручніше і найшвидше), або ж адміністрація (або ви))) буде не у захваті?
лей сюда, вот что я думаю. а среди разделов при заливке выбери "азер", вот и всё.
проверь только чтоб теги были везде) и назови как-нить типа VA-swing. вот и всё))) и никаких проблем.
Непрочитано 04.07.2008, 00:01   #29
rubber bullets
+/- Информация

Нук коли поверннеться дізнається багато нового і цікавого)))
цікво, скільки місця залишилось на серваку? це так, офтопом, не стосується конкретно цієї теми
Непрочитано 04.07.2008, 00:08   #30
mr. november
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от MoriTuri Посмотреть сообщение
Нук коли поверннеться дізнається багато нового і цікавого)))
цікво, скільки місця залишилось на серваку? це так, офтопом, не стосується конкретно цієї
та ну, а что сложно потом почистить? грубо говоря, за пару недель все из нас успеют скачать ясину подборочу, а потом уже можно и удалять.
просто мне непонятно: всю дискографию метлы в 320 - без раздумий, а вот свинговый сборник - сразу какая-то неразбериха)
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Music Related > In General

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск