www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Music > Jazz/Blues

Jazz/Blues Список групп раздела | ragtime, dixieland, swing, neo-swing, bebop, avant-jazz, blues, rhythm'n'blues, soul, etc.

Метки: acoustic, jazz, virtuoso
Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 19.05.2011, 01:26   #1
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Германия Uwe Kropinski

Uwe Kropinski
Берлін, Німеччина







Біографія:

Развернуть для просмотра

Уве Кропінські - всесвітньо відомий гітарист-віртуоз і композитор. На його офіційному сайті подано таку біографію:
Народився 1952 року в Берліні
Почав грати на гітарі у віці 14 років
1972 р. - грав у різних групах, рок-музика
1973 - 76 рр.. - вивчав класичну і джазову гітару в "Musikhochschule Hanns Eisler", Берлін
1977 р. - почав грати джаз, фрі-джаз та імпровізаційну музику
1977 р. - перше сольне виконання
1977 - 86 рр.. - член різних джазових та імпровізацій колективів у колишній НДР, і викладач у Musikhochschule
Грав з кращими з джазових виконавців Східної Німеччини, зокрема з Конрадом Бауером.
Очолював квартет, який включав таких музикантів: Фолькер Шлотт (альт саксофон, сопрано саксофон), Гюнтер Бартель (бас), Пітер Гренінген (ударні)
Грав у дуетах разом з Джоном Чикаї (саксофон), Жоелем Леандром (бас) і Рудольфом Дашеком (гітара)
Співпрацював з багатьма танцюристами, в тому числі з Арілою Зигерт
Відвідав із концертами майже кожну європейську країну

1986 р. - переїхав до Нюрнбергу, 87 р. - до Кельну
Кілька міжнародно визнаних проектів у якості лідера
Кілька обраних статей у різних міжнародних виданнях
Проекти - як соло, так і з різними європейськими музикантами й американським басистом Девідом Фрізеном
Написав багато композицій, деякі з них доступні в книжках: "Гітара-гітара"(Guitar-guitar) і "Відхід"(Departure) з Девідом Фрізеном

1993 р. - тур Африкою із флейтистом Міхаелем Хойпелем (Goethe-Institut)
З 1989 року грає на особливій гітарі з 39-ма ладами, яку виготовив видатний гітарний майстер з Голландії Тео Scharpach (Achterste Аа 14, NL 5571 Bergeyk)
Кропінські також дає семінари з імпровізації та спеціальних гітарних технік
Розробилв оригінальну систему використання гітарної деки, як перкусії
Написав музику для анімаційного фільму

1995 р. - грав з Джамааладіном Такумою
Працював з Рольфом і Йоахім Кюн
У Баухаус Дессау написав музику для декількох хореографічних проектів з Арілою Зигерт, Ірис Шпут і Томасом Хартманном
Проживає в Берліні з 1998 року
З початку дев'яностих років він також працює як фотограф, знімки були використані для обкладинок його власних альбомів, а також альбомів інших виконавців.
Фотознімки були виставлені кілька разів, під іменем Uwe THEO Kropinski
[свернуть]


Дискографія:

Развернуть для просмотра

So oder so C + P ITM (1987)
Dancing with the bass (with David Friesen) C + P ITM (1988)
By the way (with Dieter Köhnlein) C + P Aho (1989)
Departure (with David Friesen) C + P Global Pacific Records (1990)
Guitar Guitar C + P ITM (1991)
Berlin Concert C + P ITM (1991)
Reflections (Doppelmoppel with Conny Bauer, Johannes Bauer and Helmut "Joe" Sachse) C + P FMP (1992)
First Time In Manhattan (with Cecil McBee and Pheeroan Aklaff) C + P ITM (1993)
Dinner For Two (with Volker Schlott) C + P Acoustic Music Records (1994)
African Notebook (with Michael Heupel) C + P Aho (1995)
In und um C (with Dieter Köhnlein) C + P ITM (1996)
Picture In Black And White (with John Stowell) C + P Acoustic Music Records (1996)
Generations From (East) Germany (with Conny Bauer, Joachim Kühn, Rolf Kühn, Volker Schlott and Klaus Koch) C + P Klangräume (1997)
Faces C + P ITM (1997)
First Time In Man (1998)
Aventure Québéquoise (1998) (Doppelmoppel with Conny Bauer, Johannes Bauer and Helmut "Joe" Sachse) C + P Victo (1998)
Made In Berlin (with David Friesen) C + P ITM (1999)
By The Way (with Dieter Köhnlein)
Stringed Together (with Dieter Köhnlein) C + P ITM (2002)
Made in Istanbul (live) (with David Friesen) C + P ITM (2003)
Sentimental Moods (with Michael Heupel) C + P ITM (2005)
American Dream C + P Acoustic Music Records (2005)
[свернуть]


2006 - Universal Language
320 kbps (CBR)

скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.


Відео:



[свернуть]


Власне враження:
Уве Кропінські - це для мене той випадок, коли я йшов на концерт без знання, що собою являє виконавець, а виходив із зали з враженнями на ціле життя. В ньому все своєрідне. Те, як він сидить під час гри. Те, як він застосовує свої техніки, як він буквально веде діалог із гітарою. Те, як він розповідає про свої композиції. Щоб не пройнятися до Кропінського симпатією треба дуже постаратися.
Його музика міцно пов'язує дуже різні стилі - класичну гітарну гру, народні мотиви (від Європи через Іспанію - до Африки і Карибів), деякий досвід рок-музики та психоделії. І в той же час - це справжній джаз із нестандартними гармоніями, обіграванням акордів та вигадливою імпровізацією. А також - з експериментаторством. Чого тільки варта гра на 36-ладовій гітарі, паралельно використовуючи її за перкусію.

Цей альбом, який я викладаю, дістався мені несподівано - від подруги, яка у свою чергу переписала у своєї подруги, яка була за перекладачку на Вінницькому джазовому фестивалі у 2007 році (виходить, це вже друга тема про баченого тоді виконавця, хто зна - може й не остання). Ця дівчина також була за екскурсовода Кропінському - і за це отримала в подарунок альбом. Вона розповідала, що пан Уве у спілкуванні був таким же тихим та інтелігентним, як і на сцені.

П.С. Я ще пошукаю інші альбоми, цілком можливо, що пізніше викладу.
Миниатюры
uk_sings_cover.jpg  

Последний раз редактировалось valmakar; 09.08.2013 в 18:48. Причина: додав посилання
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали спасибо:
Bloodelectric (09.02.2012), ImSp (06.07.2011), Sun of a Beach (24.06.2012), villa7 (03.07.2012), васвася (07.04.2014), Мій Хижак (11.12.2012), Прожектор (19.05.2011), Эрис (19.05.2011)
Непрочитано 13.06.2011, 02:52   #2
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Uwe Kropinski

Сьогодні розшукав спільну роботу Кропінського з Джамааладіном Такумою - видатним басистом, який, серед іншого, грав із Орнеттом Колманом у 70х-80х. Досить цікавий і приємний проект, із однією композицією якого можна ознайомитися через відео у шапці (Some Way Home, живий виступ у Мариборі, Словенія). Про альбом я розповідати не буду - він суцільно такий же прекрасний, як і цей твір. Краще наведу перекладені мною слова виконавців, поміщені у вкладці до диску:

Цитата:
Уперше я зустрів Джамааладіна Такуму на Джазовому фестивалі у Лейпцигу в 1996 році. На концерті було заплановано виступи трьох німецько-американських дуети. Це були Альберт Манґельздорф та Елвін Джонс, Орнетт Колман і Йоахімм Кюн, а також Джамааладін та я - ми зійшлися на сцені вперше, після всього лише короткої репетиції, проведеної днем раніше, аби відчути одне одного. Перша зустріч із іншим виконавцем - це завжди виклик, особливо якщо це такий видатний музикант, як Дамааладін. Але що найбільше проймає мене - це певна радість від можливості грати з чудовим музикантом, від спроби стати на невідому досі землю та зустрітися з неочікуваними сюрпризами.
Зрештою, мушу сказати, що спогадів про наш концерт у 1996 році в мене не збереглося. Все відбулося занадто швидко для того, аби я запам'ятав будь-що крім того, що то був захопливий вечір. Після виступу ми обоє зійшлися на тому, що варто було б розвинути ідею нашого дуету, але як часто трапляється, життя має інакші плани - і ми з того часу більше не грали.
В кінці липня 2009 року, однак, задзвонив мій телефон - і на дроті був Джамааладін. Він сказав, що перебуває у Швейцарії та має кілька вільних днів перед дорогою додому, і запитав, чи могли б ми записати компакт із подальшими виступами в дуеті наступного року. Я з превеликим задоволенням погодився.
За два дні Джамааладін був у Берліні, й ми пішли до студії. І, таким чином, у дуже короткий час, те, що здавалося майже забутим, повернулося до життя.
Було закладено нові початки... Подивімося, куди вони нас ведуть...
Уве Кропінські
Цитата:
Я зазвичай вважаю, що коли чомусь судилося статися - воно без жодних проблем просто збувається. Коли чомусь судилося не статися - його взагалі не відбувається, чим би воно не було. Ми з Уве зустрілися багато років тому з ідеєю провести живий виступ у Німеччині та записати демо у Філадельфії. Це демо не було видане, але воно містило суть і органічну структуру цього нового запису, виданого на Jazzwerkstatt. На тому демо-записі було так багато цікавих моментів та імпровізації, що це переконало мене в необхідності створення музики разом з Уве для студійного альбому. Так сталося те, чому судилося статися. Я радий, що ми це зробили, і радий представити вам запис із надією, що ви, слухачі, отримаєте задоволення від цієї щирої музичної пропозиції.
Для мене "Zwei" - це творчі сили двох музик із двох частин світу, двох музичних культур і двох почуттів людей, що злилися водне. Крім того це "просто двоє з Нас". Процес створення цього запису дійсно приносив задоволення - сік творчості розпливався студією, як чиста вода з гірського водоспаду. Я чекаю концертів разом з Уве по всьому світу, аби розповсюдити музичне послання "Zwei".
Джамааладін Такума
2009 - Jamaaladeen Tacuma & Uwe Kropinski - Zwei (VBR V2)
+буклет


посилання на завантаження взято з блоґу: http://www.music.jugulator.com/
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали спасибо:
LyMph (13.06.2011), Эрис (03.11.2011)
Непрочитано 03.11.2011, 14:58   #3
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
Re: Uwe Kropinski


панове, публіко! я дуже відповідально заявляю, що на обидвох представлених альбомах є повно ніштяків і закликаю ними насолодитися. а потому - і відписатися у темі

лірика Уве - саме те, що потрібно осінніми теплими і не дуже днями
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Music > Jazz/Blues

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Уве Болл / Uwe Boll Atompunk Movies 140 03.07.2015 18:17

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 02:47. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.


© 2004-2024 Neformat Ukraine