www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Main > Literature

Literature Обсуждение литературных произведений и их авторов

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 21.11.2012, 13:14   #1
2+2=5
+/- Информация
Репутация: 222
Клайв Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis


Кла́йв Сте́йплз Лью́їс (англ. Clive Staples Lewis) (*29 листопада, 1898 — †22 листопада, 1963) — відомий ірландський та англійський письменник, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя і християнський апологет. Писав англійською мовою.
Найбільше відомий циклом творів, об'єднаних під назвою «Хроніки Нарнії». Друг Толкіна.

Біо з вікі:

Дитинство

Народився 29 листопада 1898 року в Белфасті, (Північна Ірландія), у родині адвоката Альберта Джеймса Льюїса (1863–1929). Перші десять років його життя були доволі щасливими. У Льюїса був старший брат, Воррен Гамільтон Льюїс (1895–1973).

Коли Клайву було 4 роки, його пса Джексі збила машина. Після цього випадку Льюїс заявив, що відтепер його новим ім'ям буде Джексі. Спочатку він не відкликався ні на яке інше ім'я, але пізніше згодився на ім'я Джек, як його і називали решту життя рідні та друзі.

З дитинства він захоплювався казковими тваринами і любив читати оповідання Беатріс Потер, нерідко пишучи свої власні оповідання про тварин та створюючи до них ілюстрації. Разом зі своїм братом Уорні вони створюють казковий світ Боксен, де живуть і правлять звірі.

Льюїс любив читати, і цьому сприяв той факт, що будинок його батька був переповнений книгами, де неважко було щось вибрати. У віці семи років його родина переїжджає до "Літл Лі" ("Little Lea"), будинку його дитинства у Східному Уельсі.

Мати письменника Флоренс Августа Льюїс уроджена Гамільтон (1862–1908) була дочкою англіканського священика. Клайв дуже любив матір і багато отримав від неї — вони вчила його мовам (навіть латині) і, що найважливіше, зуміла закласти основу його моральних принципів. Коли йому ще не було десяти, вона померла від раку.

Батько, людина похмура і неласкава, у 1908 році, відразу після смерті матері, віддав його у закриту школу Віньярд подалі від дому. Брат Уорні потрапив туди трьома роками раніше. Невдовзі школу закрили по причині малої кількості учнів, а директора школи Роберта Капрона «Олді» забрали в психіатричну лікарню.

Потім Льюїс відвідував коледж Кемпбел в східному районі Белфаста, за милю від дому, але через респіраторне захворювання незабаром залишає його. Його відправляють до курортно-оздоровчого містечка Малверн у Ворцестерширі, де він відвідував підготовчу школу Шербур Хаус.

У серпні 1913 року Льюїс вступив до коледжа Малверн, де від залишався до наступного червня. Саме в цей час 15-річний Клайв залишає прищеплену з дитинства християнську віру і стає атеїстом.

Його новими інтересами стають міфологія і містика. Після коледжа Льюїс бере приватні уроки у Вільяма Кіркпатріка, колишнього директора коледжа Лурган, який вчив ще його батька.

Підлітком Льюїс захоплювався стародавніми скандинавськими піснями і легендами півночі, представленими ісландськими сагами. Ці легенди пробуджували в ньому внутрішнє прагнення, яке він пізніше описав як «радість».

Льюїс любив природу. Її краса нагадувала йому про північні оповідання, і навпаки, північні оповідання нагадували йому про красу природи. Його підліткова творчість відрізнялася від стилю оповідань про Боксен. Тепер від застосовував різні форми мистецтва, намагаючись закарбувати своє нове захоплення північною міфологією та світом природи.

Навчання з Кіркпатріком розвинуло в ньому любов до давньогрецької літератури і міфології, а також відточило його вміння дискутувати і логічно мислити. У 1916 році Льюїс отримав грант на навчання в Оксфордському університеті.

Перша світова війна і далі

Після закінчення школи в 1917 році вступає до Оксфорду, проте незабаром кидає навчання і добровольцем йде на фронт. В британській армії стає молодшим офіцером. В 1918 році, після поранення демобілізується й повертається в університет, де закінчує навчання.

У 1919 під псевдонімом Клайв Гамільтон (Clive Hamilton) друком виходить його перша поетична збірка — «Пригноблений дух» (Spirits in Bondage).

У 1923 одержує ступінь бакалавра а пізніше — магістра. Стає викладачем філології.

У період з 1925 по 1954 — викладає англійську мову й літературу в коледжі Святої Магдалени в Оксфорді.

У 1926 році знову ж таки під псевдонімом Клайв Гамільтон (Clive Hamilton) випускає збірник віршів «Даймертаймер» (Dymer).

У 1931 році в житті Льюїса відбувається світоглядна зміна: він усвідомлено стає християнином. Цьому, зокрема, посприяла одна тривала нічна розмова з його оксфордськими товаришами Дж. Р. Р. Толкіном (католиком-традиціоналістом) і Х'юго Дайсоном. (Ця знакова розмова була майстерно реконструйована (за листуванням і щоденниковими записами учасників) Артуром Грівсом в його книзі «Вони стали разом»). Вечірня дискусія стала прологом для події наступного дня, яку Льюїс описує в своїй духовній автобіографії «Спійманий радістю»: «Коли ми (Уорні і Джек) відправились (на мотоциклі в зоопарк Віпснейд), я не вірив, що Ісус Христос є Син Божий, але коли ми прийшли в зоопарк, я вірив».

З 1933 по 1949 рік навколо Льюїса збирається гурток друзів, який згодом стає основою оксфордської літературно-дискусійної групи «Інклінги», учасниками якої стали Джон Рональд Руел Толкін, Воррен Льюїс (брат письменника), Х'юго Дайсон, Чарльз Вільямс, доктор Роберт Хавард, Оуен Барфілд, Уевілл Когхілл та ін.

У 1938–1945 Льюїс створює «Космічну трилогію» — класичний взірець філософської фантастики XX-го століття.

У 1950–1955 публікуються «Хроніки Нарнії». Найяскравіші частини циклу — «Лев, чаклунка й магічна шафа» (The Lion, the Witch and Wardrobe), «Небіж Чорнокнижника» (The Маgісіаn's Nephew) і «Остання битва» (The Last Battle). у 1942–1943 публікується одна з найяскравіших апологетичних книжок християнства «Просто християнство», у якій автор у формі спілкування з читачем піднімає усі важливі теми своєї рідної релігії: Ісус як Син Божий, Мораль, Істина, Сексуальність, Гордість і багато інших. за версією сайту ChristianityToday.com ця книжка посіла аж 3 місце у списку книжок, які найбільше змінили євангелічний світ з 1945 року. Ця книжка була написана на основі радіопередач для БіБіСі, та мала неабиякий успіх серед британських радіослухачів. Звертає увагу на хворобу людства у сексуальній сфері: проституція, журнали з голими жіночими тілами, падіння моральних правил поведінки у статевому житті. Уникаючи контроверсійних питань, а також не акцентуючи уваги на жодній із гілок християнства подає логічну струнку картину розуміння базових світобудовних та власне християнських цінностей. Завдяки зваженому та проробленому підходу книжка здобула слави класики християнської апологетики. у лютому 1942 виходить друком ще одна відома книжка автора «Листи Крутеня». Написана вона у епістолярному стилі, де головний герой — старший демон на ім'я Крутень навчає свого підопічного маленького бісика Шашеля науці спокус та зведення нанівець усіх намагань стати справжнім християнином людей. У комічно-вигаданому стилі автор розкриває низку надважливих питань не лише для християн, але і для усіх охочих зазирнути під покривало іншого виміру: виміру добрих і злих сил. Ця книжка також була прочитана автором у радіоефірі. У 1954 році Льюїс переїжджає в Кембридж, де викладає англійську мову й літературу в коледжі св. Магдалени. В наступному, 1955-му стає членом Британської академії.

У 1956 Льюїс одружується з американкою Джой Девідмен (1915–1960).

У 1960 Льюїс і Джой разом з друзями їдуть у мандрівку Грецію, під час якої відвідують Афіни, Мікени, Родос, Геракліон і Кносс. Джой помирає 13 липня, незабаром після повернення з подорожі.

У 1963 році Клайв Льюїс припиняє викладацьку діяльність через проблеми з здоров'ям.

Льюїс помирає 22 листопада того ж року, не доживши тиждень до свого ювілею. До самої смерті він залишався на посаді в Кембриджі і був почесним членом Коледжу Св. Магдалени. Похований біля церкви святої Трійці в Хедінгтон Куерре, Оксфорд. Більшу частину життя прожив в Англії.
[свернуть]

Чесно кажучи, найвідоміші "Хроніки Нарнії" не читав, бо взагалі ніколи не висів на фентезі Але нормально пішли "Письма Баламута". Особливо ж уразила "Боль утраты", яку Льюїс написав відразу по смерті дружини. Фактично, це щоденник, який він вів просто для того, щоб не знесло дах.
Про ці події знято хороший фільм "Shadowlands" (реж. Річард Аттенборо; головні ролі зіграли Ентоні Хопкінс та Дебра Уінгер). Я створював про це кіно тему, але ніхто чомусь не відгукнувся.

І щоденник, і фільм хайлі рекоммендед. Cаме в такому порядку)
Якщо хтось шарить НЕфентезійні твори Льюїса, буду вдячний за рекомендації

Последний раз редактировалось blood clot; 22.11.2012 в 10:11.
blood clot вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 21.11.2012, 13:16   #2
perfect women crew
+/- Информация
Репутация: 505
Re: Клайс Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

у него классные философские труды.
вообще он крутой чел, хотя я тоже "хроники нарнии" прочитала только два тома(
Erin вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 21.11.2012, 13:42   #3
a reckoning is not to be postponed indefinitely
Supporter 
+/- Информация
Репутация: 1478
Re: Клайс Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

Прочитал в детстве (8-11 лет) все Хроники Нарнии кроме Последней битвы, потому что ее мне не купили (так до сих пор и не прочитал). Хочу сказать, что эти ваши Роулинги и рядом не стояли с моим счастливым детством.
Лунный самогон вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 21.11.2012, 14:19   #4
advocatus diaboli
+/- Информация
Репутация: 1488
Re: Клайс Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

Письма Баламута очень
Нарнию начинал читать, но не пошло.
Gale вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 21.11.2012, 15:21   #5
время прошло, так особо и не наступив
+/- Информация
Репутация: 2914
Re: Клайс Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

Цитата:
Сообщение от Gale Посмотреть сообщение
Письма Баламута очень
Нарнию начинал читать, но не пошло.
Может из-за перевода? Мне переводы Трауберг нравятся, она же, насколько помню, Баламута переводила.
Цитата:
Сообщение от blood clot Посмотреть сообщение
Якщо хтось шарить НЕфентезійні твори Льюїса, буду вдячний за рекомендації
"Просто христианство", "Расторжение брака". А вообще ты зря так от фэнтази Льюиса себя отговариваешь. Сказка - ложь, да в ней намек. Но если категорчески против фэнтази, почитай фантастику - "Космическую трилогию"
Эрис вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 21.11.2012, 15:46   #6
2+2=5
+/- Информация
Репутация: 222
Re: Клайс Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

Цитата:
Сообщение от Эрис Посмотреть сообщение
"Просто христианство", "Расторжение брака". А вообще ты зря так от фэнтази Льюиса себя отговариваешь. Сказка - ложь, да в ней намек. Но если категорчески против фэнтази, почитай фантастику - "Космическую трилогию"
Мерсі за наводку.

Не те щоб категорично проти фентезі - просто минув мене цей пласт літератури свого часу. Більше про всяких Дік Сендів і Чингачгуків читав
blood clot вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 22.11.2012, 08:14   #7
guitar is for pussies
+/- Информация
Репутация: 474
Re: Клайс Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

Очень котирую товарища и постоянно цитирую. Просто Христианство, Письма Баламута, естественно Хроники Нарнии... Космос его мне чего-то неинтересен, не люблю я эту тематику... Хотя может стоит попробовать

"Просто Христианство" вообще одна из тех книг, которые типа "прочти эту книгу и ты все поймешь", будь она веганской или атеистической
Диез вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 15.04.2013, 01:45   #8
mp3 56 kbps
+/- Информация
Репутация: 3
Re: Клайв Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

"Кружной путь", "Настигнут радостью", "Пока мы лиц не обрели" еще... но космическая трилогия может понравиться и не любящим фантастику. там это скорее просто оболочка для все тех же мыслей
Ransom вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 15.04.2013, 15:49   #9
hungry hearts
+/- Информация
Репутация: 605
Re: Клайв Стейплз Льюїс/Клайв Стейплз Льюис/Clive Staples Lewis

Гениальный писатель. Наряду с толкиеном один из любимых. В детстве много раз перечитывал хроники нарнии, да и будучи взрослым не раз...
The_Dark вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Main > Literature

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Клайв Баркер/Clive Barker Gale Literature 19 04.01.2013 00:16
Meade Lux Lewis Эрис Jazz/Blues 7 29.08.2012 10:57
John Lewis Эрис Jazz/Blues 1 14.08.2011 09:46
Clive Barker's Jericho Vladislav Games 2 01.10.2009 12:28
Хэршелл Гордон Льюис / Herschell Gordon Lewis Minnesinger Movies 4 06.05.2007 20:31

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 20:38. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.

© 2004-2021 Neformat Ukraine