www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Main > Literature

Literature Обсуждение литературных произведений и их авторов

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 17.12.2010, 14:05   #3211
MCD
+/- Информация
Репутация: 193
re: Кого мы читаем

Бегущий за ветром - Хоссейни. никогда не думал, что буду читать афганца
а книга ок ваще
NSDWhoa! вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 21.12.2010, 12:26   #3212
vinyl 7"
+/- Информация
Репутация: 1186
re: Кого мы читаем

Щось в останній час дуже повільно читаю книжки (через брак вільного часу). Зараз читаю Гибсона "Мона Лиза Овердрайв".
Cactoos вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 23.12.2010, 06:45   #3213
tape
+/- Информация
Репутация: 17
re: Кого мы читаем

please kill me: the uncensored oral history of punk
пиздатая книженция, всего четыре страницы заказал, но уже заказываю. на гугл букс:http://books.google.com/ - гугл букс есть. читал кто / есть мнения?
история панка через интервью с разными мажорными участниками шоу, типа лу рида вот в начале, и других людей с the velvet underground.
null_ вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.12.2010, 02:27   #3214
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
re: Кого мы читаем

нарешті дочитав "На дорозі". переклад виявився не те, шоб жахливим, але досить злим. суцільні неточності - постійно доводилося домислювати, як це було в Керуака, і намагатися уявити, як би це адекватно звучало українською. звороти, яких у Керуака добіса, часто не перекладені, а просто покальковані. печальний, словом, переклад.
сама книжка сподобалася, хоча я й прої.. прочитав кінцівку не в тому настрої, але загалом сприйняв. у книжці багато бібопу за настроєм - от, що найбільше порадувало.
тепер беруся за Чеха - "Сині двері зліва"(перші кілька сторінок сподобалися - гарний знак), і за Ірванця - "Хвороба Лібенкрафта".
паралельно ше почитую вірші Е. Е. Каммінгса в оригіналі та перекладах Бойчука - круто, просто свіжий подих до моєї застояноїголови.
плюс до всього - вірші молодої поетеси Оксани Васьків - досить незлі навіть.
і "Розенкранц та Ґільденстерн померли" Тома Стоппарда - давно вже хотів почитати. дотепна і цікава п*єса.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 27.12.2010, 10:50   #3215
mp3 256 kbps
+/- Информация
Репутация: 13
re: Кого мы читаем

Дочитала Кафку "Зниклий безвісти". Це, наскільки я зрозуміла, перший роман Кафки, над яким він працював близько десяти років (протягом яких він написав "Перевтілення", "Процес" і проч.), але який він так і не завершив. А дарма, бо це перший твір Кафки після "Перевтілення", який я змогла дочитати до кінця.
Досить динамічний сюжет, яскраві характери, живий опис. При тому притаманна Кафці абсурдність, але в хорошому розумінні, яка радше кристалізує ідею. Доведення ситуації до краю, густота фарб що аж. Загальна ідея, як я її сприйняла, полягає в висміюванні шаблонності, застандартизованності суспільної моралі, поверхневості і нещирості (в переважні більшості) людських почуттів, дурості державний порядків ітепе. І цим всім "радощам" протиставляється людина як індивідуальність, яка на відміну від усіх інших адекватна, щира і наївна. Тобто війна одного проти всіх.
Окремо хочу відмітити пречудовий, кучерявий, насичений і соковитий переклад Юрка Прохаська. Як же ж це приємно, коли насолоду отримуєш не просто від літературного твору, але й від перекладу найвищої якості. Давно я не зустрічала щоб настільки чітко витримувалися елементарні правила чергування сполучників, конструкція речень не побутова - літературна, автентична, лексика промениста, багата, час від часу я нать у словничок заглядала. Словом, Юрко попрацював на славу, умнічка.
Slava вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 28.12.2010, 15:24   #3216
tape
+/- Информация
Репутация: 38
re: Кого мы читаем

please kill me: the uncensored oral history of punk - шикарная книга, очень приятно читается и вообще.
argh вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 28.12.2010, 23:55   #3217
vinyl 12"
+/- Информация
Репутация: 1095
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от Slava Посмотреть сообщение
Дочитала Кафку "Зниклий безвісти".
шикарная книга
usyara вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.12.2010, 14:08   #3218
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
re: Кого мы читаем

сьогодні в нас збори дискусійного клубу, який організовує мій викладач із філософії - будемо обговорювати одну цікаву книжку, яка в науково-популярному стилі розкриває суть етології людини. поки прочитав десь 1/7 книжки - цікаво, і в основному обґрунтовано, я б погодився з 90% матеріалу, який поки почитав
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.12.2010, 19:37   #3219
vinyl 5"
+/- Информация
Репутация: 331
re: Кого мы читаем

в вульф читаю, красиво. павич хорош под праздники
мотман вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 29.12.2010, 20:30   #3220
амеломан
+/- Информация
Репутация: 294
re: Кого мы читаем

Цитата:
«Прозеванным гением» назвал Сигизмунда Кржижановского Георгий Шенгели. «С сегодняшним днем я не в ладах, но меня любит вечность», – говорил о себе сам писатель. Он не увидел ни одной своей книги, первая книга вышла через тридцать девять лет после его смерти. Сейчас его называют «русским Борхесом», «русским Кафкой», переводят на европейские языки, издают, изучают и, самое главное, увлеченно читают. Новеллы Кржижановского – ярчайший образец интеллектуальной прозы, они изящны, как шахматные этюды, но в каждой из них ощущается пульс времени и намечаются пути к вечным загадкам бытия.
http://bookfi.ru/?q=%D0%9A%D1%80%D0%...B8%D0%B9&ft=on

Цитата:
Стиль прозы Шкворецкого, пишущего и на чешском, и на английском, поэтичен, и сюжет в ней часто играет меньшую роль, чем игра слов и образов. Его длинные периоды виснут и уходят в бесконечность, а огромные придаточные в скобках паровозами грохочут мимо. Язык его в высшей степени музыкален, одновременно напоминая фуги и сонаты - и бесконечные саксофонные импровизации свободного джаза. В нем - и ностальгия, и горечь писателя, оторванного от родной языковой среды чуждой тоталитарной силой.
http://bookfi.ru/?q=%D1%88%D0%BA%D0%...B8%D0%B9&ft=on

читаю одночасно. важко знайти час для цього простого заняття, а постійне читання мануалів ніяк не замінить радість, що дає красне письменство.

перший автор рекомендується тим, хто відчував глибину борхеса, але бажав автору додати більше легкості в оповіді, менше занудства, і ще дрібку Музіля зверху.

другий автор - тим, хто цінує чеську літературу, та ще й соціальну-елітарну-музичну-аполітичну-гуманстську-ахуєнну. на конкретному прикладі - якщо вам сподобався Переслідувач Кортасара, і ви б хотіли додати більше чуттєвості і від чуття при сутності, зменшити пристрастність на кілька градусів, то це воно. кращий роман про джаз врешті-решт
ehnaton вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.12.2010, 00:13   #3221
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от мотман Посмотреть сообщение
павич хорош под праздники
як на мене, він чудовий у всі пори року і доби)
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 10.01.2011, 10:19   #3222
2+2=5
+/- Информация
Репутация: 222
re: Кого мы читаем

николай федоров. философия общего дела.

щойно почав. кажись, добряча шизня))
blood clot вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 10.01.2011, 11:51   #3223
mp3 256 kbps
+/- Информация
Репутация: 13
re: Кого мы читаем

Пішов мені Кафка на свята, аж ну. Пройняв мене своїм літературним абсурдом. Закінчила його Процес і кілька новел. Не можу сказати, що я чітко його розумію, але враження приємні. А ще мені подоб його точна і лаконічна думка. Бо на днях почала гортати Музіля - фу, дуже розхристана, неуважна думка, весь час відволікається. Взагалі його Людина без властивостей, на перший погляд, видалася невичитаною, багато в чому висмоктаною з пальця, особливого таланту я не прослідкувала, хоч, либонь, він старався.
Але Кафка - WOW, от що значить книжка свого часу дочекалась!
Slava вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 02:12   #3224
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
re: Кого мы читаем

читаю потроху вищезгаданого мною Чеха - ще до середини книжки скотився у натягнуте неприроднє середньостатистичне сучасне чтиво. більше всього кумарять невмілі загравання з читачем і дика неприродність поведінки/мови людей. постараюся, звісно, дочитати - вважаю це просто ознакою гарного тону. але задоволення від процесу не отримую.

інша річ - Ірванець. хоч і тематика в нього повторюється - альтернативна історія, гіпертрофований пізній совок, але він дійсно знає, про що пише, і тому твір виходить органічним. плюс, Ірванець - безсумнівно талановитий письменник. сподіваюся. що твір не розчарує)

Стоппард сподобався - чудова постмодерністична інтерпретація багатьох класичних сюжетів. може колись дійдуть руки до того, аби фільм скачати й подивитися.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 02:14   #3225
Чайка из Амстердама
+/- Информация
Репутация: 994
re: Кого мы читаем

Хоббита читаю Толкина
Екатерина Андреевна вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 10:59   #3226
сдохни или умри
+/- Информация
Репутация: 2583
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
більше всього кумарить дика неприродність поведінки/мови людей
Я щас скажу очевидную вещь, но так было задумано. Это же закос под Кафку, там все должно быть гротескно.
Sun of a Beach вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 11:03   #3227
спокойствие и превосходство
+/- Информация
Репутация: 1517
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
ще до середини книжки скотився у натягнуте неприроднє середньостатистичне сучасне чтиво. більше всього кумарять невмілі загравання з читачем і дика неприродність поведінки/мови людей. .
якось так було, коли я читав Чеха, да
bc_ranger вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 11:10   #3228
сдохни или умри
+/- Информация
Репутация: 2583
re: Кого мы читаем

Вы просто не откупили, что это не баг, а фича. Про современное чтиво это лол, конечно.
Sun of a Beach вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 13:49   #3229
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
re: Кого мы читаем

знайшов збірку лекцій Хайдеггера "Дорогою до мови". Прочитав першу лекцію і маю дещо змішані відчуття: у нього дуже красива і поетична мова і викладення думок, через що читати його приємно, але він трохи косміт і за ходом його думки складно встежити дуже, тим більше, що деякі його логічні структури і причинно-наслідкові зв'язки сховані в повному тумані для мене. поки що складається враження, що він радше поет ніж філософ, але, боюсь, що я помиляюсь і просто ще недоріс
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 14:06   #3230
mp3 256 kbps
+/- Информация
Репутация: 13
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от just another monkey Посмотреть сообщение
знайшов збірку лекцій Хайдеггера "Дорогою до мови"
українською???
Slava вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 14:52   #3231
i'm a scatman!
+/- Информация
Репутация: 1462
re: Кого мы читаем

Slava, угу
олег в. вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 16:11   #3232
mp3 256 kbps
+/- Информация
Репутация: 13
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от just another monkey Посмотреть сообщение
Slava, угу
Кльово тобі, блін. Я теж в інеті знайшла, але я так не можу читати, ніфіга так не розумію. Тре на петрівку їхати :( Давно його почитати хтіла!
Slava вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 11.01.2011, 19:53   #3233
Banned
+/- Информация
Репутация: 109
re: Кого мы читаем

Сэлинджера вот сейчас перед сном листаю "Над пропастью во ржи". Как-то туго он у меня идёт, уже третий день. Сегодня думаю дочитать.
r0gi вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 12.01.2011, 15:02   #3234
lossless
+/- Информация
Репутация: 29
re: Кого мы читаем

Перечитал "Бойцовский клуб".
Charlie Whitman вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.01.2011, 02:56   #3235
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от Kobold Посмотреть сообщение
Я щас скажу очевидную вещь, но так было задумано. Это же закос под Кафку, там все должно быть гротескно.
ґротеск - це добре, але він має бути умілим. а Чех поки недостатньо володіє технікою/темою, аби органічно її виписати. так, аби йому можна було повірити.
коли читаю Кафку - думаю: "коли це все закінчаться". коли читаю Чеха, я думаю приблизно так само, але тільки тому, що читати стає нудно, а попереду ще більше двох третин книжки.

Цитата:
Сообщение от Kobold Посмотреть сообщение
Про современное чтиво это лол, конечно.
ну серйозно, всі ці дереші з поваляєвими і роздобудьками - хіба вони відрізняються кардинально від Чеха?
(хоча, поки залишаю невеликий запас довіри, що Яндекс може бути ше байдужим чтивом - усе-таки премію дали, а це вряди-годи трапляється недарма)
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.01.2011, 14:06   #3236
сдохни или умри
+/- Информация
Репутация: 2583
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
ґротеск - це добре, але він має бути умілим. а Чех поки недостатньо володіє технікою/темою, аби органічно її виписати. так, аби йому можна було повірити.
Та достатньо він володіє, не розумію претензій. Інше діло, що "Сині двері" далеко не найкраща його книга в цьому плані - тут він фактично повторює "Киню", тільки в менш фантастичній формі і не так харизматично. Але, тим не менш, я нещодавно її перечитував, і чудово пішла вдруге.

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
ну серйозно, всі ці дереші з поваляєвими і роздобудьками - хіба вони відрізняються кардинально від Чеха?
Я сподіваюсь, це тролінг. Згаданих панянок я читати не ризикнув, але Дерешівські книги я скільки не брався - не міг і до половини дотягнути. Крім того, що він безіронічно тирить у Лавкрафта, він ще й на кожній сторінці вийобується тим, що він слухає і що читає. Грубо кажучи, Чеха з-поміж сучасників вирізняє доволі прямолінійний абсурдизм (окей, елементи абсурдизму), насупротив популярному в сучукрліті багатозначному постмодерну.
Sun of a Beach вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.01.2011, 18:55   #3237
vinyl 10"
+/- Информация
Репутация: 1193
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от Kobold Посмотреть сообщение
Я сподіваюсь, це тролінг. Згаданих панянок я читати не ризикнув, але Дерешівські книги я скільки не брався - не міг і до половини дотягнути. Крім того, що він безіронічно тирить у Лавкрафта, він ще й на кожній сторінці вийобується тим, що він слухає і що читає. Грубо кажучи, Чеха з-поміж сучасників вирізняє доволі прямолінійний абсурдизм (окей, елементи абсурдизму), насупротив популярному в сучукрліті багатозначному постмодерну.
це не тролінг, абсолютно. тролити в неанонімний спосіб - ознака поганого тону)
я Лавкрафта не читав, і до виїбонів мені нема великого діла. я кажу не про інше - більшість молодих письменників пишуть молодіжну літературу. хоча й не дуже молоді таким грішать. влітку ледве прочитав книжку Єшкілєва "Пафос" - така сама графоманія. цілу книжку під час читання в мене крутилася в голові одна думка: "Боже, яка ж це хєрня!"
до чого я веду: всіх вищеозначених мною письменників об*єднує одна ознака - відсутнсть достатнього хисту для написання прози. відсутність відчуття стилю, відсутність критичного ставлення до своєї творчості. я нічого не кажу про фабули творів - вони можуть бути далеко не пропащими. але те, як безталанні писаки вбивають будь-яку цікавість твору своєю невмілістю - це печально. до речі, неподалік лежить тема, яка якраз була спровокована тим явищем, про яке я тут кажу
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.01.2011, 18:59   #3238
vinyl 12"
+/- Информация
Репутация: 780
re: Кого мы читаем

я хочу чтоб сняли фильм по превращению Кафки, за 150 млн у.е. Чтоб Грегор Замза аки чужой бегал по потолкам и поедал своих родичей. А потом поедал спецназ, а потом отлаживал бы яйца. Я два года жду такой фильм.
Януш Дзенский вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.01.2011, 20:15   #3239
сдохни или умри
+/- Информация
Репутация: 2583
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от valmakar Посмотреть сообщение
більшість молодих письменників пишуть молодіжну літературу. хоча й не дуже молоді таким грішать. влітку ледве прочитав книжку Єшкілєва "Пафос" - така сама графоманія. цілу книжку під час читання в мене крутилася в голові одна думка: "Боже, яка ж це хєрня!"
до чого я веду: всіх вищеозначених мною письменників об*єднує одна ознака - відсутнсть достатнього хисту для написання прози. відсутність відчуття стилю, відсутність критичного ставлення до своєї творчості. я нічого не кажу про фабули творів - вони можуть бути далеко не пропащими. але те, як безталанні писаки вбивають будь-яку цікавість твору своєю невмілістю - це печально. до речі, неподалік лежить тема, яка якраз була спровокована тим явищем, про яке я тут кажу
Я розумію, про що ти. Та в нашому контексті, одиниця молодіжної літератури обов"язково включає в себе епатаж, пост-модерновий пафос або претензію на глибокий-глибокий зміст схований під численними описами йоблі, субкультурних посиденьок і прийому наркотиків. Чех ні на яких глибокий зміст не натякає, він не приховує розважальності своєї прози, звідси його самоіронія, і в той же час іронія над читачем, який, можливо, буде цей зміст шукати. Тим не менш, писати він вміє, і я зовсім не розумію закидів про його стиль.
Sun of a Beach вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 14.01.2011, 16:02   #3240
mp3 256 kbps
+/- Информация
Репутация: 13
re: Кого мы читаем

Цитата:
Сообщение от Януш Дзенский Посмотреть сообщение
я хочу чтоб сняли фильм по превращению Кафки, за 150 млн у.е. Чтоб Грегор Замза аки чужой бегал по потолкам и поедал своих родичей. А потом поедал спецназ, а потом отлаживал бы яйца. Я два года жду такой фильм.
АААААА я теж його хочу!!!!!! Така тема пропадає, а це ж класика, блін!!!!
Slava вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Main > Literature

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Почему мы читаем? Каспар Хаузер Literature 123 31.07.2019 15:11
Журналы, которые мы читаем Nook Different 146 24.06.2013 23:05
у кого какой плеер? Лорд Призрак Hardware & Software, Tech & Devices 426 05.11.2010 00:56
на кого(что) вы надеетесь? Кафыч Different 40 03.01.2007 14:25

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 14:27. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.


© 2004-2024 Neformat Ukraine