www.neformat.com.ua


Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Music > Other

Other Список групп раздела | nu metal, rapcore, folk, country, classical, ethnic, cabaret, etc.

Метки: avant-garde , classical , experimental , folk , improv , noise
Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 28.08.2013, 19:51   #1
vinyl 7"
+/- Информация
Репутация: 507
Интернациональная группа zeitkratzer

zeitkratzer
"Since their inception in 1999, zeitkratzer have built a considerable reputation
as an ensemble willing to take risks in the performance
or modern classical music and even to reconsider
what the definition of “modern classical” is.
The seemingly vast boundaries between
classical and noise are happily melted…”

Rock-A-Rolla, UK

Цитата:
zeitkratzer – це видимий, матеріальний, тілесний звук – по-справжньому незабутній плотський досвід живої музики. Фізична відчутність звуку втілюється шляхом використання незвичайних інструментальних технік, високого ступеня взаєморозуміння та розширення можливостей традиційних інструментів. Перетин, середня точка між інструментальною та електронною музикою, як виявляється, може бути більш ексцентричним і несподіваним, ніж кожен із зазначених складників, взятий окремо. Він змусить вас очікувати від музики більшого, ніж ви звикли до цього!

zeitkratzer – це абсолютне повалення загальноприйнятих підходів до музичних стилів. Тут співіснують Keiji Haino, Karlheinz Stockhausen, Whitehouse, Terre Thaemlitz, Iannis Xenakis, Lou Reed і т.д. Задоволення від інтенсивності звуку переходить усі можливі рамки і переносить всю цю музику в площину складних текстур zeitkratzer’а. Виклик, кинутий водночас композиторам та неакадемічним нойз-музикантам найбільш талановитими сучасними виконавцями, імпровізаторами, саунд-артистами та композиторами.

zeitkratzer – це ансамбль солістів. Його сила в його учасниках. Створений у 1999 році, він об’єднує дев’ять музикантів, світло- та звукоінженерів, що проживають в різних європейських містах, серед яких Амстердам, Лондон та Осло, і збираються для роботи в Берліні. zeitkratzer може бути відзначений прогресивними та унікальними техніками гри музикантів, їх ознайомленістю із електронікою і сучасними технологіями, їх еклектичними інтересами та різнобічним бекграундом: імпровізаційна музика, експериментальний рок та поп, нойз, ембієнт, народна музика… Водночас, окремі учасники колективу zeitkratzer отримували індивідуальні музичні нагороди: German Jazz Award (Gratkowski), членство в King’s College, Cambridge (Lukoszevieze) та фінансування композиторської діяльності Французькою республікою (Friedl).

zeitkratzer незалежний від музичних інституцій. Колектив сам себе фінансує за рахунок вільних проектів та міжнародних концертів. Ця свобода є запорукою формування новаторського, ідіосинкразійного репертуару, завдяки якому zeitkratzer шанують у всьому світі. Артисти, віддані лише своїм смакам та переконанням, вони зарекомендували себе як один з найбільш захоплюючих колективів для співпраці. Музиканти, які працювали з або для zeitkratzer: Helmut Oehring, Keith Rowe (AMM), Radu Malfatti, Nicolas Collins, Jim O’Rourke, Merzbow, John Duncan, Pluramon aka Marcus Schmickler, Bernhard Guenter, Alvin Curran, Lee Ronaldo (Sonic Youth) та Elliott Sharp.

zeitkratzer – прихильники унікальних програм. Змістові блоки їхнього репертуару можуть функціонувати як в сукупності, так і окремо. Від дунайських вальс-ремінісценцій та нойзів, видобутих з цитри, в «Volksmusik» до «Xenakis [A]Live» – данини великому композитору із парафразами його «Персеполісу»; від серії «Electronics», що включає музику як написану, так і виконану спільно з Keiji Haino, Terre Thaemlitz, Carsten Nicolai та William Bennett із Whitehouse, до серії «Old School», присвяченої «Новій музиці» за авторством John Cage, James Tenney та Alvin Lucier; від нойзу із Merzbow та Zbigniew Karkowski до еклектичних «Пісень для сопрано та ансамблю» та знаменитого твору Лу Ріда «Metal Machine Music» в транскрипції з гітарних фідбеків для електричних інструментів. Тури з цими програмами приводили Zeitkratzer в різні європейські країни, музиканти регулярно виступали на фестивалях в Мадриді, Римі, Лондоні, Відні, Будапешті та Берліні.

zeitkratzer не переймається збереженням «чистоти» «Нової музики». Музика, особливо так звана нова музика, процвітає від процесу перманентної контамінації. Ідея «чистого смаку» як незалежної естетичної категорії є причиною соціального розмежування, про що писав ще Pierre Bourdieu. «Чистий смак базується ні на чому іншому як на відкиданні або скоріше відразі до об’єктів, що «змушують нас отримувати задоволення». Мова про відразу до грубого, вульгарного смаку, що є складовою цього вимушеного задоволення».

zeitkratzer – це серйозна музика, що перетворила жорстокість на розвагу!

переклад матеріалів з офіційного сайту
Склад колективу:

Reinhold Friedl - artistic director, piano;
Frank Gratkowski - clarinet, saxophone;
Hild Sofie Tafjord - french horn;
Hilary Jeffery - trombone;
Maurice De Martin - percussion;
Marc Weiser - guitar, sounds;
Burkhard Schlothauer - violin;
Anton Lukoszevieze - cello;
Uli Phillipp - double bass;
Martin Wurmnest - sound;
Andreas Harder - light.Фрагмент дискографії:

2002 - Lou Reed: Metal Machine Music (320 kbps)
скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.

2008 - Volksmusik (320 kbps)
скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.

2010 - Whitehouse (320 kbps)
скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.

2011 - Karlheinz Stockhausen (320 kbps)
скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.

2013 - Grand Orchestra (192 kbps)
скрытый контент Нажмите на кнопку "Спасибо", чтобы увидеть ссылку (нужна регистрация)
Возможно, потребуется перезагрузка страницы.


Найкрутіша моя тема, можна навіть сказати ексклюзивно для Неформату zeitkratzer - камерний ансамбль із дуже оригінальним репертуаром, який можна умовно поділити на три складові: серія "old school", на якій представлені роботи видатних класиків-авангардистів ХХ століття (Кейдж, Штокхаузен, Люсьє); серія "electronics", що представляє собою інструментальне виконання музики радикальних шумовиків по типу Whitehouse; власний матеріал, переважно імпровізаційно-шумового толку.

Чесно, ніколи б не подумав, що хтось зможе виконати в камерному форматі, без використання електроніки, той же Whitehouse в його найагресивніших подобах, нітрохи не втративши при цьому в радикальності. Або "Metal Machine Music" Лу Ріда із шизонутим гітарним соло самого автора наприкінці. Неймовірно просто! Також трапляються загравання із народною музикою, наприклад, на диску "Volksmusik", які теж добряче здобрені шумовим складником. Цікавою є і цьогорічна робота, про концепт якої можна почитати, приміром, тут >>>

Залив все, що наразі маю, але незабаром планую розжитися й іншими записами. За потреби позаливаю, оскільки в дискографії ще повно усяких цікавостей.

Последний раз редактировалось Marlo Stanfield; 23.08.2016 в 21:46.
Marlo Stanfield вне форума   Ответить с цитированием
20 пользователя(ей) сказали спасибо:
antimatter (02.10.2013), El Hefe (21.08.2014), Electrodarkman (23.10.2013), gigi1 (27.06.2017), ImSp (10.12.2013), Jeffrey Coleman (29.08.2013), Murphy (29.08.2013), naph (08.06.2017), natasha0010 (16.12.2013), phooey (28.08.2013), Pied Paper (12.09.2013), sashulina (12.09.2013), scary_nickname (29.09.2013), spongers (14.02.2015), thestatic (22.09.2014), uuu (20.04.2015), View (01.02.2014), woven (25.12.2013), Богдана (18.09.2013), Эрис (05.09.2013)
Непрочитано 12.09.2013, 08:20   #2
MCD
+/- Информация
Репутация: 150
Re: zeitkratzer

О, у меня есть их альбом Soundinx, там исполняют Ниблока и многих других, включая самого Фридля, который руководит этим чудом.
Pied Paper вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 02.10.2013, 15:01   #3
curse
+/- Информация
Репутация: 584
Re: zeitkratzerДобавлено в 13:47 / Предыдущее сообщение было написано в 13:47

качаю "вайтхаус электроникс"

Добавлено в 14:01 / Предыдущее сообщение было написано в 13:47

удивительно даже не столь удивительна сама музыка (я пролистал альбом чтобы быстро ознакомиться. здесь нету НОВОГО, это уже было), а сам факт того, что академические музыканты заинтересовались одними из самых диких и отвратительных маргиналов в мире.
antimatter вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 02.10.2013, 16:51   #4
vinyl 7"
+/- Информация
Репутация: 507
Re: zeitkratzer

Цитата:
Сообщение от antimatter Посмотреть сообщение
даже не столь удивительна сама музыка (я пролистал альбом чтобы быстро ознакомиться. здесь нету НОВОГО, это уже было)
Нового немає, так. Вайтхаус один в один, тільки виконаний на живих інструментах, без електроніки. Що само по собі ахуй ще той.

Цитата:
Сообщение от antimatter Посмотреть сообщение
факт того, что академические музыканты заинтересовались одними из самых диких и отвратительных маргиналов в мире.
В світі академічної музики теж є свої дикі маргінали)
Marlo Stanfield вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 02.10.2013, 19:40   #5
curse
+/- Информация
Репутация: 584
Re: zeitkratzer

Twilight Is Me, дело даже не в музыке, хотя идея вот такого исполнения - это очень круто. А дело в том, что академические музыканты, обычно представляющиеся в наших головах как важные, элитные и благополучные снобы (), в мире которых чернь вроде Whitehouse просто не может существовать, вдруг взяли и представили своё видение их жуткого искусства, в котором нашлось место для прославления ультрасадизма, психоза и извращенного секса (один из участников группы даже сидел за распространение педо-материалов через свой подпольный журнал).
antimatter вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 03.10.2013, 14:56   #6
vinyl 7"
+/- Информация
Репутация: 507
Re: zeitkratzer

Цитата:
Сообщение от antimatter Посмотреть сообщение
академические музыканты, обычно представляющиеся в наших головах как важные, элитные и благополучные снобы
Один із стереотипів. Навіть у нас на форумі вистачає тем про композиторів, яких ніяк не впишеш в такий шаблон. Наприклад, негр-гей-наркоман Julius Eastman, що помер жебраком; або скандаліст-авантюрист http://www.neformat.com.ua/forum/cla...e-antheil.html, який часто проводив концерти озброєним. Можна також згадати і про Giacinto Scelsi, який відзначався нестабільними психічними станами:

Цитата:
О его сумеречном состоянии сознания сохранилось несколько историй. Например, эта. В 1950 году Шелси, который уже вполне дееспособен, присутствует на, возможно, первом публичном исполнении своего сочинения, «La naissance du verbe», под управлением Дезормьера в Париже. Правда при этом сам композитор находится не в зале, а, по свидетельству современника, лежит на полу в туалете и на все попытки персонала осведомится, все ли хорошо, раздраженно посылает всех к чёртовой матери.
Marlo Stanfield вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 03.10.2013, 15:04   #7
в спину нож
+/- Информация
Репутация: 851
Re: zeitkratzer

Ди Веноза рубил своих конкурентов в капусту, чего уж там вспоминать мещан из вайтхаус, пфф
Каспар Хаузер вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал спасибо:
yalivec (03.10.2013)
Непрочитано 09.10.2013, 01:17   #8
curse
+/- Информация
Репутация: 584
Re: zeitkratzer

Цитата:
Сообщение от Twilight Is Me Посмотреть сообщение
Наприклад, негр-гей-наркоман
можно и послушать теперь
antimatter вне форума   Ответить с цитированием
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Music > Other

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.


   
 
Текущее время: 11:24. Часовой пояс GMT +3.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions, Inc.
Перевод: zCarot
НовостиСтатьиРецензии
ИвентыКонтактыФорум


Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud

Designed by LaBIZz
Все материалы, размещенные на этом сайте, распространяются на условиях
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.

© 2004-2019 Neformat Ukraine