www.neformat.com.ua

Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Main > Video-Art

Video-Art Раздел о кинематографе и анимации

Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 30.09.2010, 21:48   #1
mp3 256 kbps
+/- Информация
Новое Немецкое Кино 2010

Душевна кухня / Soul Kitchen
2009 / Німеччина / 99’ / комедія
Жанр: комедія
Режисер: Фатих Акін
Сценарист: Фатих Акін, Адам Боусдоукос
Оператор: Райнер Клаусманн
У ролях: Адам Боусдукос, Моріц Блябтрой, Біроль Юнель
Зінос Казанцакіс тримає ресторанчик, який повільно загинається, на окраїні Гамбургу. Жменька постійних клієнтів напам’ять знає меню, яке складається з декількох рядків на одному аркуші паперу. Здається, що всі 33 нещастя падають на голову Зіносу. З тюрми виходить його розпутній брат. Дякуючи приятелю, який мріє загребти до рук ресторан, на порозі з’являється санітарна інспекція, а згодом податкова міліція. І на додаток подружка кидає його і втікає до Шанхаю. Вихід може бути тільки один: запросити відмінного шеф-кухаря і зробити свій ресторан найкрутішим закладом Гамбургу, і за сумісництвом вирішити проблеми особистого характеру!
Фатих Акін
Німецький режисер турецького походження.
Народився 25 серпня 1973 року в Гамбурзі, Німеччина. Батьки іммігранти з Туреччини. У 1998 році дебютував як режисер зі стрічкою «Коротко і не боляче», за яку отримав нагороди «Бронзовий леопард» в Локарно (Швейцарія) та «Pierrot» в Мюнхені як кращий молодий режисер. Четвертий повнометражний фільм Акіна «Головою об стіну» отримав низку престижних нагород, серед яких «Золотий ведмідь» Берлінського фестивалю (2004). В 2005 році Акін був членом жури Канського фестивалю, а в 2007 брав у ньому участь зі стрічкою «По той бік» (рос. прокат «На стороні раю») і отримав приз за кращий сценарій. Останню стрічку «Душевна кухня» (2009) режисер представив на кінофорумі у Венеції.

Перукарка / Die Friseuse
2010 / Німеччина / 106’/ романтична комедія
Жанр: романтична комедія
Режисер: Дорис Дьоррьє
Сценарист: Лайла Штилер
Оператор: Ганно Ленц
У ролях: Габріела Марія Шмайде, Наташа Лавісцуз, Кім Ір-Юнґ, Крістіна Гроссе, Рольф Цахер
Безробітна, але оптимістка по життю, Каті вирішує круто змінити своє життя і влаштовується на роботу, про яку так давно мріяла – в елітному салоні краси. Каті, яка навчалася на перукаря ще за часи існування НДР, готова вийти на роботу хоч завтра, але її кандидатуру відхиляє власниця салону, місіс Крігер. Справа в тому, що Каті – жінка огрядна, не відповідає «високим стандартам закладу». Але Каті не збирається так легко відмовитися від своєї мрії і вирішує відкрити свою власну перукарню в колишньому приміщенні азіатського ресторанчику по сусідству з салоном Крігер.
Дорис Дьоррьє
Німецька режисерка, сценаристка та письменниця.
Вивчала акторську майстерність та режисуру в університеті Тихоокеанського регіону, відпрацьовувала свою майстерність у знаменитій Академії кіно і телебачення в Мюнхені (HFF). До початку професійної кар’єри працювала письменником та сценаристом фільмів. Один з її ранніх фільмів «Прямо в серце» (1983) був показаний на фестивалі у Венеції та отримав нагороду Макса Офюльса в Німеччині. Доріс, опираючись на письменницький та режисерський досвід, продовжує знімати кіно, яке має великий касовий успіх в Німеччині. В 2008 році її стрічка «Цвітіння вишні» увійшла до конкурсної програми Берлінале.

Всі інші / Alle Anderen

2009 / Німеччина / 119’/ мелодрама
Жанр: мелодрама
Режисер: Марен Аде
Сценарист: Марен Аде
Оператор: Бернгард Келлер
У ролях: Біргіт Мініхмаєр, Ларс Айдінґер, Ганс-Йохен Ваґнер
Кріс і Гітті – закохана пара, яка проводить свою відпустку на Сардинії. Він – молодий архітектор, вона працює в рекламному агентстві. Двічі їх усамітненість переривають дві інші молоді пари: перша тільки-но народила дитину, а друга збирається це зробити і через це майже непомітно у відносинах Кріса і Гітті з’являються напруга і взаємне роздратування.
Марен Аде
Німецька режисерка та продюсер. Народилася в сім’ї вчителів, батьки розлучилися, коли Марен була зовсім маленькою. З раннього дитинства вона експериментувала з камерою та знімала все і всіх. З 1998 по 2004 роки навчалася в Академії кіно і телебачення в Мюнхені. Фільм «Всі інші» отримав «Спеціальний приз журі» та «Срібного ведмедя» за кращу жіночу роль на Берлінському фестивалі у 2009 році.

Чужа / Die Fremde
2010 / Німеччина / 119’ / драма
Режисер: Фео Аладаґ
Сценарист: Фео Аладаґ
Оператор: Юдит Кауфман
У ролях: Сібел Кекіллі, Нізам Шіллер, Сеттар Танрійоґен
Умай вирішує залишити свого деспотичного чоловіка і разом з маленьким сином Джемом покидає Стамбул. Вона повертається до Берліну, де народилася і провела більшу частину свого життя. Її неочікуваний приїзд породжує непорозуміння з боку родичів, які свято дотримуються традицій турецької діаспори. Рідня Умай вважає, що дитина повинна жити з батьком, і щоб зберегти сина, Умай змушена знову тікати і почати життя з нової сторінки.
Фео (Феодора) Аладаґ
Німецька акторка, режисерка, сценаристка.
Народилася 13.01.1972 у Відні, Австрія. З 1990 до 1995 року навчалася у кіношколах Лондона та Відня. Під час навчання паралельно писала дисертаційну роботу з філософії. Дебютувала як акторка в серіалі «Місце злочину». Зіграла у багатьох фільмах, таких як «Зелена пустеля», «Моє життя», «Шалене Різдво». Стрічка «Чужа», що є її першою режисерською роботою, була показана на Московському кінофестивалі в 2010 році.

Фантомний біль / Phantomschmerz
2009 / Німеччина / 97’ / драма
Режисер: Маттіас Емке
У ролях: Тиль Швайґер, Яна Палласке, Стипе Ерчеґ, Луна Швайґер
Марк щасливий. Він гарний, чарівний, цікавий співрозмовник, який приваблює жінок. Весь свій вільний час присвячує подорожам на велосипеді. Якщо не робить яку-небудь випадкову роботу, він завжди зі своїм байком, мандруючи по світу. Але інший бік Марка не такий привабливий. Він позбавлений грошей, серцеїд і безвідповідальний п'яниця, але довго сердитись на нього ніхто не може. Та настає день, що змінює все його життя. В жахливій аварії він втрачає свою ліву ногу. Щойно вийшовши з лікарні, Марк намагається поводитись як раніше, жартує, фліртує, вдає, ніби нічого не сталося. Він намагається задушити в собі удар долі, доки не зустрічає Нікі, в яку закохується.
Маттіас Емке
Німецький продюсер, режисер та сценарист.
Народився 27.06 1963 в Вісбадені. Вивчав архітектуру в Нью-Йорку. Він є засновником «Key Entertainment», компанії, що профінансувала і зняла велику кількість незалежних фільмів, серед них «Життя під час війни» Евана Дунська і «Поцілунок Іуди» Себастьяна Гутьєрреса. У 2005 році він написав сценарій і зняв короткометражний фільм «Я шпигую своїми очима». «Фантомний біль» є його дебютним повнометражним фільмом.

Кинотеатр "Киев". 7-13 Октября.
Єдина ціна на квитки - 35 грн. (знижки не надаються) (с)

Конечно не дешево, но думаю, оно того стоит. В прошлом году посетил почти все фильмы данного фестиваля и был всеми доволен, от некоторых даже в восторге.
Как минимум стоит посетить фильм Фатиха Акина - кто знаком с творчеством данного режиссера, думаю, поймет почему.
jkir вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.09.2010, 21:54   #2
White Russian Protestant Antiracist
+/- Информация
Re: Новое Немецкое Кино 2010

Добавлю, что фестиваль будет проходить с 7-го числа, расписания пока нет, но на открытии покажут "Парикмахершу".

Артхаустрафиковское "Новое немецкое кино"- одна из наиболее интересных ежегодных ретроспектив, которые у нас проводятся. Присоединяюсь к рекомендации воздать этому смотру должное и, в первую очередь- сходить на фильм Акина.
Doerty вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.09.2010, 22:01   #3
тонны привлекательности
+/- Информация

35 - недорого)) после Мудаков и Мексиканских короткометражек по 50 ))))
Я так привыкла к короткометражкам, что даже не знаю, как сейчас пойдет обычный фильм.
Чет подсела я на все эти мероприятия в Киеве типа "артхаусные". Хорошая тема.
manechka вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 30.09.2010, 22:16   #4
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от manechka Посмотреть сообщение
Чет подсела я на все эти мероприятия в Киеве типа "артхаусные". Хорошая тема.
Я бы уточнил, все эти мероприятия типа артхаусные в "Киеве")
Лучший кинотеатр, как по мне. Даже несмотря на периодически наблюдающийся расфокус))
Непрочитано 30.09.2010, 22:24   #5
тонны привлекательности
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от Doerty Посмотреть сообщение
Я бы уточнил, все эти мероприятия типа артхаусные в "Киеве")
мне просто это модное слово артхаус не нарвится, которое ныне пихают куда не попадя.
manechka вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 07.10.2010, 15:37   #6
+/- Информация

Напоминаю, что сегодня начало. В восемь покажут "Парикмахершу"
Непрочитано 08.10.2010, 22:18   #7
mp3 256 kbps
+/- Информация

Посмотрел я "Чужую". Хм.
Конечно, описание сюжета у меня с самого начала вызвало подозрения, что это будет фильм из раздела "жизнь - сложная штука и ничего тут не поделаешь". Но все же решил пойти.
Уже в середине фильма я понял, что мое окончательно мнение о нем будет зависеть от финала. А финал просто убил. Я конечно не знаю, какие у них там в Турции законы - но завершение фильма крайне не убедительное. Вроде все хорошо - и жизненная история, и не плохо снято, и сопереживаешь главной героине, но конец, как по мне, просто сводит фильм и его смысловую нагрузку на нет. Задуматься после него абсолютно не о чем. Позади меня раздавались комментарии "просто индийское кино какое-то". И, действительно, этот эффект достигнут - ползала выходило в слезах.
Зато после подобных фильмов, если посмотреть того же Бергмана (у которого тематика тоже отнюдь не веселая) сразу понятно, кто - гений, а кто манипулятор, давящий на жалость.

ПС. Doerty, а я Вас видел Правда до фильма - после Вы уже выпали из моего поля зрения)
Непрочитано 13.10.2010, 14:03   #8
mp3 128 kbps
+/- Информация

судя по этим фильмам плачущие мужчины в кадре - это тренд)
Voodoo_Doll вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 13.10.2010, 14:40   #9
+/- Информация

jkir,

Я по поводу "Чужой" хотел чуть позже отписаться в теме про "Молодость", а то теперь занят по работе. А другое что-нибудь смотрели?
Непрочитано 13.10.2010, 17:19   #10
mp3 256 kbps
+/- Информация

Только "Душевную кухню".
Тут можно коротко сказать - хорошая, качественная комедия)
Непрочитано 14.10.2010, 11:06   #11
mp3 128 kbps
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от Doerty Посмотреть сообщение
А другое что-нибудь смотрели?
"Все другие" здорово снято. Не чувствуется присутствия камеры вообще, хотя все время снимают героев вблизи, наедине - все равно получилось очень естественно. Но тема отношений мальчиков-девочек уныла сама по себе, имхо. Не люблю мелодрамы.

"Фантомная боль" - очень лицемерный фильм. Главный герой: вначале продавец в магазине велосипедов, потом чернорабочий на какой-то стройке. И вот этот парень может себе позволить квартиру, тачку, путешествия, телочек. Когда он становится инвалидом - у него есть мегасовременный протез, и новая тачка, а потом еще и в Тибет можно поехать опять таки с телочкой. Т.е. пролетариат изображается как средний класс, и все у него ок. Для того чтоб это не выглядело совсем странно в сюжете необходим друг-альтруист, который будет это все оплачивать. А так я бы посмотрела как, даже у них там в процветающей Германии, неквалифицированный рабочий без ноги потулит в Тибет исполнять давнюю мечту. Казанзакис из "Душевной кухни" со своей невыплаченной медстраховкой выглядит как-то естественней.
Voodoo_Doll вне форума   Ответить с цитированием
Непрочитано 14.10.2010, 20:30   #12
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от jkir Посмотреть сообщение
Только "Душевную кухню".
Тут можно коротко сказать - хорошая, качественная комедия)
Я совершенно замечательно провёл полтора часа)) Не ожидал, что Акин, которого я очень люблю, сможет снять такой весёлый фильм))

По поводу "Чужой" отписался в "Молодости"

Цитата:
Сообщение от Voodoo_Doll Посмотреть сообщение
"Фантомная боль" - очень лицемерный фильм. Главный герой: вначале продавец в магазине велосипедов, потом чернорабочий на какой-то стройке. И вот этот парень может себе позволить квартиру, тачку, путешествия, телочек. Когда он становится инвалидом - у него есть мегасовременный протез, и новая тачка, а потом еще и в Тибет можно поехать опять таки с телочкой. Т.е. пролетариат изображается как средний класс, и все у него ок. Для того чтоб это не выглядело совсем странно в сюжете необходим друг-альтруист, который будет это все оплачивать. А так я бы посмотрела как, даже у них там в процветающей Германии, неквалифицированный рабочий без ноги потулит в Тибет исполнять давнюю мечту. Казанзакис из "Душевной кухни" со своей невыплаченной медстраховкой выглядит как-то естественней.
Спасибо, я вот как-то чувствовал, что фильм не то чтобы прекрасный и не пошёл. Теперь не так жалею.

Цитата:
Сообщение от Voodoo_Doll Посмотреть сообщение
"Все другие" здорово снято. Не чувствуется присутствия камеры вообще, хотя все время снимают героев вблизи, наедине - все равно получилось очень естественно. Но тема отношений мальчиков-девочек уныла сама по себе, имхо. Не люблю мелодрамы.
Признаюсь, тема отношений мальчиков-девочек кажется мне одной из вообще самых важных, плодотворных и абсолютно неисчерпаемых в искусстве)) Фильм снят действительно отлично, и мне просто дико понравилась актриса, сыгравшая главную роль, Бригит Минихмайер, диалоги тоже весьма неплохи. Но всё же мне было довольно скучно его смотреть, я просто едва высидел этот фильм, к тому же, меня ужасно раздражал герой, не актёр- внешне здорово похожий на Янковского, разбавленного Теренсом Стемпом- а персонаж. Однако по окончанию мне фильм немного задним числом понравился. История на самом деле очень цельная и узнаваемая. Довольно распространённая драматическая ситуация: девушка- махозистка, а парень, увы, не садист, а просто говнюк.

Да, ещё эта "Парикмахерша" на открытии. Совершенно очаровательная главная исполнительница, Габриэла Мария Шмайде, а фильм показался мне откровенно скучным.
Непрочитано 15.10.2010, 07:27   #13
mp3 256 kbps
+/- Информация

Теперь ясно что я там пропустил - всем спасибо)
Думаю, в целом можно сделать вывод, что прошлогоднее ННК было посильней.

И, Doerty, прочил Ваш отзыв про "Чужую". Узнать каковы они внутренние отношения в Турецких семьях действительно было интересно, и переживание за героиню, как я и писал - было; но все же, в целом, как по мне, фильм не дотянул.
Непрочитано 15.10.2010, 11:58   #14
+/- Информация

jkir,
Помимо всего прочего, я к фильму немного необъективен, "гендерный" вопрос- моё больное место))
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Main > Video-Art

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск